Agjensioni për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional MAPAS

Wi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Stiv Naumov 100 (Leningradska)
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7425 км

  • Telefon 2: 02 3217573
  • Faksi: 02 3166452
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:30 deri më 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1434716204_37.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

MAPAS për mbikëqyrjen e finansimit kapital të sigurimit pensional është e themeluar për kryerjen e mbikëqyrjes të punës së fondeve pensionale me qëllim për të mbrojtur interesаt e anëtarëve të fondeve pensionale (persona të siguruar).

Agjencia ka cilësi të personit juridik dhe për punën e saj i jep raport Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. Agjencia është përgjegjëse për dhënien, tërheqjen dhe marrjen e lejeve për themelimin e shoqërive.

Ajo kryen mbykëqyrjen e punës së shoqërive pensionale, të fondeve pensionale të obliguara dhe atyre vullnetare, si dhe të rojtarëve të pronave dhe menaxherëve të huaj të mjeteve financiare.

Agjencia gjithashtu promovon, organizon dhe nxit zhvillimin e sigurimit pensional me financim kapital në Republikën e Maqedonisë në bashkëpunim me Ministrinë e punës dhe politikës sociale dhe bën zhvillimin e vetëdijes publike për qëllimet dhe parimet e shoqërive pensionale dhe fondeve pensionale vullnetare dhe ato të obliguara, për përfitimet nga antarësimi në fondin pensional të obliguar dhe atë vullnetarë, duke përfshirë qëllimet, principet dhe përfitimet nga pjesëmarja në skemën pensionale profesionale, për të drejtat e anëtarëve të fondeve pensionale vullnetare dhe të obliguara dhe për pyetje tjera në lidhje me sigurimin pensional me financim kapital.

Përkrah raportit vjetor për punën e vet të cilën Agjencia ia paraqet Qeverisë, ajo përgatitë dhe shpall raport vjetor për gjendjen në sigurimin pensional me financim kapital me çka sigurohet transparencë në këtë sigurim.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj