ВИНЕР ЛАЈФ - Виена Иншуренс Груп Скопје, дирекција


  • Адреса: 11-ти Октомври 25, кат 8
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
  • Локација: зградата на Осигурување Македонија - Кјуби

  • Работно време: Пон - Чет од 08:30 до 17:00
    Пет од 08:30 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1624865651_27.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Винер Лајф е осигурителна компанија за животно осигурување основана во 2010 година од Виена Иншуренс Груп (ВИГ), осигурителна групација со седиште во Виена.
ВИГ е една од најголемите осигурителни групации во Централна и Источна Европа, присутна во 25 земји со 54 осигурителни компании и 186 години традицијата успешно работење. Значителната финансиска моќ која ја поседува оваа групација и полисираната премија во висина од 9,1 милијарди евра за 2014 година, се гарант за доверба на повеќе од 20 милиони осигуреници.

Kако дел од моќната осигурителна групација, Винер Лајф ги имплементира строгите и прецизни австриски деловни принципи, што станува главно обележје на компанијата и сè поголем број на клиенти се решаваат да ги искористат привилегиите на ваквиот начин на работење.
Винер Лајф се стреми кон стабилен, долгорочен и одржлив развој, базиран пред сè на принципите на чесност, ориентираност кон клиентите, флексибилност, со креирање на постепени, но сигурни резултати кои несомнено гарантираат успех на компанијата, кој во исто време значи и успех за нашите клиенти.

Винер Лајф нуди осигурителни програми изработени да ги задоволат потребите на различните групи на клиенти, почнувајќи од малите деца, вработените па се до повозрасна група на граѓани. Покрај големиот избор на различни пакети, секој пакет има различна цена што дава можност за секој граѓанин кој сака да купи полиса, да може да си ја дозволи. Со квалитетните и конкурентски производи, Винер Лајф на своите клиенти им овозможува финансиска сигурност.


Примена на високи стандарди и квалитет
Со својата експертиза и деловни предиспозиции, Винер Лајф нуди висококвалитетни осигурителни услуги од областа на животното осигурување. Главната цел е да се понудат локални осигурителни решенија за сите можни ситуации, проследени со оптимална услуга за корисниците.
Визијата на оваа компанија е да креира конкурентска предност на осигурителниот пазар на животно осигурување, обезбедувајќи им на своите соработници, партнери и осигуреници, квалитетни и безбедни услуги и продукти. Како задача си има поставено да го претвори секојдневниот ризик во трајна вредност и сигурност.

Вработените стојат зад успехот
Својот успех Винер Лајф го должи на своите вработени кои со својата посветеност кон работата, креативност и иновативност развиваат висококвалитетни продукти и услуги, одржувајќи блиска соработка со клиентите и деловните партнери.

Јасна стратегија
Стратешка цел на Винер Лајф е долгорочен и одржлив раст како во премиите така и во приходите. За да се постигне оваа цел поставени се две основни цели:

• Постигнување на лидерската позиција на пазарот.
• Зголемување на задоволни клиенти и осигурителното портфолио.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи