Термо Систем

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi Зона

  • Адреса: Никола Парапунов 1-1/13, ТЦ Карпош 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7848 км
  • Локација: Т.Ц Карпош 4

  • Телефон 2: 02 3090785
  • Факс: 02 3090775
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Термо Систем е компанија која нуди решенија за ладење, греење, водовод, климатизација и вентилација, соларни системи и сончеви колектори, индустриска опрема...... Решенијата се наменети како за индустриски објекти така и за нашите крајни корисници и нивните станбени простори. Брендовите кои може кај нас да ги сретнете се следните: GIACOMINI, FRABO, RADIATORI 2000 од Италија, BOSCH, BUDERUS и WILO од Германија, ENRAD од Косово, BURNIT и SUN SYSTEM од Бугарија, како и производи од светски познатите брендови DAIKIN, ROTHENBERGER, SIEMENS и сл.

ГРЕЕЊЕ – Нашата широка палета на производи и долгогодишното искуство ни дозволува да обезбедуваме севкупни решенија за греење за вашиот дом или индустриски објект. Термо Систем ви нуди радијаторска опрема, котли и камини на цврсто гориво и на пелет, бојлери, подно греење, пумпи за водоснабдување, како и потрошен материјал за сите видови инсталации за обезбедување на ефикасно греење.

СОЛАРНИ СИСТЕМИ - Користење на енергијата од сонцето денеска е светски хит, не само заради капацитетите кои се обезбедуваат и корисноста за домот или индустрискиот објект, туку и поради големи заштеди кои се обезбедуваат со ваквите системи. Ние ви нудиме соларни сетови со вакуумски и рамни колектори, термосифонски системи, бојлери за соларните системи и сите дополнителни елементи и составни делови во еден соларен сет.

КЛИМАТИЗАЦИЈА - Обезбедуваме висококвалитетни и ефикасни решенија во делот на климатизацијата, клима уреди со инвертер технологија, кои се користат во текот на целата година, како за ладење така за греење.

Тимот на Термо Систем секогаш Ви стои на располагање за навремено добивање на потребните информации, прашања и совети.

Ве очекуваме.
повеќе

Постови

Пумпи за зголемување на притисок

Во текот на летниот период не ретко се случува притисокот на водата во нашиот дом да е премногу слаб ...

Како се ладеле луѓето пред клима уредите? - Термо Систем

Денес ќе ви наброиме неколку интересни начини кои луѓето ги користеле за разладување во топлите месе ...

Термо Систем - Греење, Соларни системи, Климатизација

Греење, Соларни системи, Климатизација

Bosch проточни бојлери - Електронски - Термо Систем

Проточните бојлери Siemens имаат голема енергетска ефикасност и мала потрошувачка на енергија. Секог ...

BOSCH eTronic7000 - Електричен котел - Термо Систем

Елекро котлите наменети се за греење на станови, куќи и деловни простории. Може да се користат како ...

Зошто климата со инвертер технологија е поекономична од стандардниот климатизер? - Термо Систем

Веруваме дека многу од вас веќе ја почнале сезоната со користење на клима уреди за разладување и ток ...

's cover photo

Новата – DAIKIN SENSIRA FTXF-35A/RXF-35A 📌Со цена од 39.900 денSENSIRA FTXF- 35A/RXF-35F 📌✔ Инв ...

Мали практични совети за подобра енергетската ефикасност на вашиот дом

Со практични совети и малку финансии до подобра енергетската ефикасност на домот
Цена со ДДВ:64.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW

Цена со ДДВ:41.900 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 3,5kW + ...

Цена со ДДВ:66.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW + W ...

Цена со ДДВ:36.400 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 3,5kW

Цена со ДДВ:58.900 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 5kW

Цена со ДДВ:64.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW

Цена со ДДВ:39.900 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 3,5kW

10%заштеда
Цена со ДДВ:58.900 ден.53.010 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 5 kW

10%заштеда
Цена со ДДВ:36.400 ден.32.760 ден.

Клима уред Daikin FTXB35C/RXB35C


Видете ги нашите производи на
Слика од локација

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи