Радиус (100км)

Термо Систем

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi Зона

  • Адреса: Никола Парапунов 1-1/13, ТЦ Карпош 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9153 км
  • Локација: Т.Ц Карпош 4

  • Телефон 2: 02 3090785
  • Факс: 02 3090775
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Термо Систем е компанија која нуди решенија за ладење, греење, водовод, климатизација и вентилација, соларни системи и сончеви колектори, индустриска опрема...... Решенијата се наменети како за индустриски објекти така и за нашите крајни корисници и нивните станбени простори. Брендовите кои може кај нас да ги сретнете се следните: GIACOMINI, FRABO, RADIATORI 2000 од Италија, BOSCH, BUDERUS и WILO од Германија, ENRAD од Косово, BURNIT и SUN SYSTEM од Бугарија, како и производи од светски познатите брендови DAIKIN, ROTHENBERGER, SIEMENS и сл.

ГРЕЕЊЕ – Нашата широка палета на производи и долгогодишното искуство ни дозволува да обезбедуваме севкупни решенија за греење за вашиот дом или индустриски објект. Термо Систем ви нуди радијаторска опрема, котли и камини на цврсто гориво и на пелет, бојлери, подно греење, пумпи за водоснабдување, како и потрошен материјал за сите видови инсталации за обезбедување на ефикасно греење.

СОЛАРНИ СИСТЕМИ - Користење на енергијата од сонцето денеска е светски хит, не само заради капацитетите кои се обезбедуваат и корисноста за домот или индустрискиот објект, туку и поради големи заштеди кои се обезбедуваат со ваквите системи. Ние ви нудиме соларни сетови со вакуумски и рамни колектори, термосифонски системи, бојлери за соларните системи и сите дополнителни елементи и составни делови во еден соларен сет.

КЛИМАТИЗАЦИЈА - Обезбедуваме висококвалитетни и ефикасни решенија во делот на климатизацијата, клима уреди со инвертер технологија, кои се користат во текот на целата година, како за ладење така за греење.

Тимот на Термо Систем секогаш Ви стои на располагање за навремено добивање на потребните информации, прашања и совети.

Ве очекуваме.
повеќе

Постови

Загадување на воздухот: Причини, последици и како да го спречите

Нема ништо подобро од тоа наутро да го отворите прозорецот и да вдишете чист и свеж воздух, но колку ...

Греење со клима уред - инвертер

Со помош на клима уред - инвертер, до потопол дом во зимските денови

Високи нови иновации, постигнати благодарение на три патента ш...

Алуминиумски радијатори FONDITAL Италија

7 клучни совети за енергетска ефикасност и поголема економичност - Термо Систем

Совет – Поставете изолација во објектот Топлинската изолација е клучен елемент за енергетска ефикасн ...

Камин на пелети VARMO

Споделувања искуства од овластени сервисери кои ги надградуваат своите знаења и се стремат на врвна ...

Што ги прави пелетите добри како гориво?

Термо Систем со корисна информација за печките на пелети, нивното користење и бенефити

Општа информација за карактеристиките на камин на пелети

Значењето на каминот на пелети доста многу се промени во изминатите години и од обична метална комор ...

Фотосторија: Термо Систем 15 години препознатлив по врвниот квалитет и услуга | Бизнис Инфо

Компанијата Термо Систем на македонскиот пазар успешно постои веќе 15 години. За сите овие години ви ...
Цена со ДДВ:11.000 ден.

Електричен котел Алес

Цена со ДДВ:66.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW + W ...

Цена со ДДВ:39.900 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 3,5kW

Цена со ДДВ:41.900 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 3,5kW + ...

Цена со ДДВ:64.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW

Цена со ДДВ:64.700 ден.

Клима уред Daikin FTX-J3/GV 5kW

Цена со ДДВ:58.900 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 5 kW

Цена со ДДВ:36.400 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 3,5kW

Цена со ДДВ:58.900 ден.

Клима уред Daikin FTXB-C 5kW

Цена со ДДВ:36.400 ден.

Клима уред Daikin FTXB35C/RXB35C


Видете ги сите наши производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи