Shëndeti


  • Adresa: Ristovac 18
  • Vendi: Kumanovë
  • Distanca: ≈7435 км
  • Lokacioni: на патот накај болницата

  • Telefon 2: 070 381827
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1686917706_9.png?t=true&w=300&h=300


ПЗУ Шендети 2 Куманово има склучен договор со ФЗО на Р.Северна Македонија и работи со упати закажани преку електронскиот систем Мој Термин, додека по потреба се вршат и прегледи на пациенти без закажување во итни здравствен состојби

Покрај д-р.Ридван Бакија во ординацијата е вработена и медицинска сестра како и администратор ,додека медицинската апаратура е од светски познати фирми како што е ултразвучниот апарат од фирмата Филипс како и ЕКГ, Холтер ЕКГ и АБПМ (холтер за крвен притисок) од фирмата Шилер од Швајцарија.

УСЛУГИ
Нашата интернистичка и општа медицинска ординација нуди широк спектар услуги за вашето здравје. Со преку 20 години искуство, нашиот тим има експертиза за дијагностика и лечење на различни здравствени состојби. Се посветуваме на вашата благосостојба и работиме со посветеност за да ги задоволиме вашите потреби.

- СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО КОНСУЛТАТИВНИ ПРЕГЛЕДИ ОД ИНТЕРНАТА МЕДИЦИНА
- ЕКГ
- 24 ЧАСОВНО ЕКГ (ХОЛТЕР ЕКГ)) МОНИТОРИРАЊЕ
- 24 ЧАСОВНО АМБУЛАНТСКО (ХОЛТЕР ЗА КРВЕН ПРИТИСОК) МОНИТОРИРАЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК
- НАПРЕДНА ЕХОКАРДИОГРАФИЈА
- ЕХОСОНОГРАФИЈА НА АБДОМЕН
- КОЛОР ДОПЛЕР НА АРТЕРИСКИ И ВЕНСКИ КРВНИ САДОВИ НА ДОЛНИ ЕКСТРЕМИТЕТИ
- КОЛОР ДОПЛЕР НА КАРОТИДИ
- ЕХОСОНОГРАФИЈА НА МЕКИ ТКИВА
- МАЛА СПИРОМЕТРИЈА

Работно време секоја работен ден од 08.00 до 16 часот.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj