Radio Kafe Kanal 77

Qasje në InternetWi-Fi Zonë24 orëAir-kondicioner

  • Adresa: Franklin Ruzvellt 4 lok.6
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7424 км

  • Faksi: 02 3223122
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1525343927_44.png?t=true&w=300&h=300


Radio Kanal 77” filloi me punë më 4 tetor të vitit 1991 dhe është radioja e parë nacionale në Republikën e Maqedonisë.

Nga data 5 janar i vitit 2015, “Radio Kanal 77”, ka rinovuar 9 licenca vjetore-Lele për transmetim radio. “Radio Kanal 77” është me seli në Shtip në adresën “5 Partiska Konferencija” (Konferenca e 5 Partiake) pn, në objektin vet Qendër Multimediale Kanal 77 dhe studio me lokacion në Shkup në adresën Franklin Ruzvelt nr 4, lokal 6.

Program i Radio Kanal 77 transmetohet nga Shtipi dhe Shkupi dhe me një rrjetë korrespodentësh nga 14 qytete nga Republika e Maqedonisë. Përmbajtjet programore përveç se në radio transmetohen dhe në ueb faqen tonë http://www.kanal77.com.mk/, dhe mediumet socijale: Facebook http://www.facebook.com/Kanal77/, Twitter http://www.twitter.com/Kanal77 (#Канал77, @Kanal77).

Qëllimi i programit të Radio Kanal 77 janë persona në moshë nga 18 deri 45 vjet, me një objektiv për persona në moshë ndërmjet 25 dhe 44 vjet, nga të cilët 55%janë gra, 45% burra. për të arritur grupet tona, Radio Kanal 77, transmeton përmbajtje dinamike bisedash, të cilat janë të plotësuara me informacione të shkurtra të programit informative, që përgatiten nga ekipi ynë i gazetarëve, dhe gjithë kësaj i shtohet muzika që transmetohet në Radio Kanal 77, që është hibrid ndërmjet Adult contemporary dhe Hot аdult contemporary.

Radio Kanal 77 është radio stacioni i vetëm në territorin e Evropës Juglindore, e cila mesazhet reklamuese i shpërndan sipas sistemit Splitting Advertising në tre nivele:
-Reklamim nacional
-Reklamim rajonal në 4 makro rajone dhe
-Reklamim lokal në 10 mikro rajone.

Shpërndarja kryhet nëpërmjet 15 linqe frekuencash mikrovalë dhe 35 frekuenca FM. Program i Radio Kanal 77 transmetohet dhe nëpërmjet WEB Streaming dhe nëpërmjet IP dhe operatorëve kabllovik në Maqedoni dhe rajon.

Radio Kanal 77 i përdor frekuencat në rrjetin e tretë maqedonas në Republikën e Maqedonisë, që është e aprovuar nga International Telecommunication Union nga Gjeneva, trup rregullator i Organizatë së Kombeve të Bashkuara. Këto frekuenca janë të mbrojtura nga ITU dhe të koordinuara me shtete fqinje dhe të njëjtat lirisht transmetohen në territorin e Shqipërisë, Serbisë, Kosovës, Bullgarisë dhe Greqisë në thellësi nga 80 deri 120 km.

Radio Kanal77 është anëtare e një numri të madhe organizatash mediatike vendase dhe të huaja ndërkombëtare dhe merr pjesë në shumë projekte promovuese që kanë karakter social dhe janë në interes të opinionit të gjerë.
Misioni ynë është t’i shërbejmë shoqërisë demokratike dhe të hapur dhe të zhvillojmë iniciativën qytetare ne Republikën e Maqedonisë.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj