Qendër për gjuhë të huaja

ParkingWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Orce Nikollov 155-A
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7423 км
  • Lokacioni: Карпош 1

  • Telefon 2: 075 282600
  • Faksi: 02 3063138
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:30 deri më 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/07c7d0be0af887dd2f5e5e27f42b07f9.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

Qendra për gjuhë të huaja (CSJ) është e themeluar në vitin 1954 dhe që prej atëherë bën mësimin e gjuhëve të huaja për dëgjues të moshave të ndryshme dhe me nevoja të ndryshme.
CSJ disponon me 33 klasa në të cilat mësimi mbahet në qetësi dhe në atmosferë të mirë pune.

Aktivitete

Në CSJ bëhet mësimi në gjuhën anleze, gjermane, frenge, italiane, greke,shqipe, maqedone për të huaj etj.
Aktivitetet tjera të shkollës janë të përshkruara në vijim-
- Testim i kandidatëve për njohjen e gjuhëve të huaja për nevojat e organizatave dhe firmave
- Lëshim i çertifikatave për njohje ektive dhe pasive të gjuhëve të huaja
- Bën provimin për diploma për gjuhë angleze të njohura ne botë në bashkëpunim me institutin Gete
- Organizon vizita të kurseve jashtë vendit

Lloje të kurseve

- Kurse për gjuhë të përgjithshme ( prej nivelit më të ulët deri te më i larti)
- Kurse për diploma ndërkombëtare TOEFL, IELTS, PET, FCE, CAE, CPE, BEC, ILEC, ICFE ( për gjuhë angleze) dhe Goethe çertifikatë (për gjuhë gjermane)
- Kurse për nevoja të organizatave dhe firmave
- Kurse për gjuhe angleze biznesi dhe komunikim ( niveli më i ulët deri të më i larti)
- Konverzim dhe gramatikë ( niveli i mesëm, i mesëm i lartë dhe i lartë)
- Kurse të specializuara

Regjistrime

Regjistrimet bëhen një herë në vit për fëmijët dhe tinejxherët ( shtator), dhe dy herë në vit për të rriturit ( shtator dhe janar)
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj