Просветно дело дирекција

Јавен превозДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Димитрије Чуповски 15 (Вељко Влаховиќ)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7425 км

  • Факс: 02 3220373
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1472462053_03.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Освен издавачката дејност, која му е приоритет на Просветно Дело, последниве години развива трговија на големо и мало, школски прибор и канцелариски материјал, станувајќи генерален застапник на многубројни светски брендови. "Просветно Дело" не ги одминува потребите на секој нов, нареден ден.

Како резултат на тоа, денес "Просветно Дело" е познат и реномиран издавач во земјата и надвор од неа, имајќи ризница од многубројни изданија за деца, ученици и за возрасни – изданија со врвен квалитет.

Последниве години сме препознатливи по многубројните изданија од светските брендови, меѓу кои централно место зазема брендот Дизни. Како дел од нашата библиотека се и романите од врвни светски автори, како и странската литература за деца, ученици и за возрасни.

Издавачката верига на "Просветно Дело" е долга повеќе од 60 години. Нејзините алки се нижeни со знаење, со ентузијазам, со стручност, макотрпност, истрајност, со разгранета визија за иднината, со љубов.

Имајќи ја актуелноста како задолжителен императив, се заложува за придонесот nа генерациите денес, а достојно ќе продолжи и во иднина!
повеќе
Цена со ДДВ:360 ден.

Волшебна Нова Година

Цена со ДДВ:399 ден.

- Божиќна приказна

Цена со ДДВ:199 ден.

Новогодишна ирвасијада

Цена со ДДВ:1.300 ден.

Детски ранчиња Габол

Цена со ДДВ:1.800 ден.

Ранец - Габол

Цена со ДДВ:1.901 ден.

Ранец - Габол

Цена со ДДВ:650 ден.

Едукативна играчка


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи