Летра преводи-Германски, Англиски, Шпански

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Партизански одреди 29/1 лок.5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10683 км
  • Локација: ТЦ Буњаковец, 2 кат гледа кон пазарот

  • Телефон 2: 075 366666
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/76ccb0162f6b3bc12e87b0aa8f030660.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Летра Преводи е јазично студио кое нуди комплетна услуга на меѓународно ниво. Без разлика дали станува збор за стручен или судски превод, за симултано или консекутивно толкување, за локализирање на софтвер и веб страни или специјализирани јазични курсеви Летра е вашиот партнер во центарот на Скопје.

СИТЕ НАШИ УСЛУГИ СЕ СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЗА АНГЛИСКИ, ГЕРМАНСКИ И ШПАНСКИ ЈАЗИК.

Услуги кои ги нудиме:
Професионални и искусни толкувачи вршат:
• СИМУЛТАНО ТОЛКУВАЊЕ НА:
- конференции
- семинари
- конгреси

• КОНСЕКУТИВНО ТОЛКУВАЊЕ НА
- состаноци
- работилници
- промоции и на терен.

• ПИСМЕН ПРЕВОД
Нашиот тим на висококвалификувани преведувачи работи брзо, прецизно и доверливо. Вршиме стручни преводи со фокусирање на соодветната терминологија во следниве области:
- Право
- Европска
- Унија
- Економија
- Телекомуникации
- Животна средина
- Религија
- Адвертајзинг
- Земјоделство
- Архитектура и многу други.

• ЛОКАЛИЗИРАЊЕ НА СОФТВЕР И ВЕБ СТРАНИ
Верувале или не, но постои голема разлика во преведувањето на писмен документ од преведувањето на софтвер. Софтверот е посебна категорија на „текст“ каде од преведувачот се бара високо ниво на стручност, програмерски основи, искуство во оваа област и чувство за потребите на крајниот корисник на тој софтвер. Летра Преводи располага со преведувач кој е формално образован за овој тип на преводи од и на германски, англиски и шпански јазик и има искуство во оваа област. Слободно обратете ни се за необврзувачки разговор.

• КОНСАЛТИНГ
Нудиме меѓукултурен консалтинг на теми чувствителни за различни поднебја и пазари со посебен фокус на односи со јавност, медиуми, маркетинг, реклами и корпоративна комуникација.
Но, во соработка со одлични и проверени колеги, ја нудиме целата палета на услуги и за албански, француски и италијански и многу други јазици

• АЛАТКИ
На барање на клиентот користиме и CAT алатки како Trados, Across, Wordfast и др.

Примаме и доставуваме порачки во најкус можен рок и по електронски пат. Истотака вршиме и судски преводи и заверки.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка



Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи