Kork


  • Adresa: Kiro Dimushkov 1-a
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7422 км

  • Telefon 2: 02 2672126
  • Faksi: 02 2672126
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/9a5d8282d6c83159976e05a833537f6b.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Корк врши производство на вино, опрема и акцесоари.

Затварачи

Затварачот на врвот на шишето е дел од производот кој е најблиску до окото - затоа затварачот мора да биде декорација на шишето, но во исто време тој е и најдобро место за порака од производителот (реклама или задолжитела порака) до купувачите.

Лепила

-понуда и типови
-Казеински
-Скробни
-Декстрински
-Синтетични
-Лепила во прав
-Топливи лепила (hot melt)

Индустриски лепила:

-Лепила за подготовка на хартиени кеси
-Лепила за производство на картони на неколку платна
-Лепила за прозводство на картонски кутии и папки
-Лепила за производство на алу фолии
-Лепипа за ПЕТ амбалажа
-Лепила за производство на картони за пакување
-Лепила за производство на тоалетна хартија
-Лепила за стаклена амбалажа
-Лепила за производство на плакати на дрвена и метална површина

më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj