Пребарувањето е оптимизирано за Shkup

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Strumicë
 • Shkup
Повеќе филтриПомалку филтри

Kisha katolike по градови

Bogdanc Manastir Ohër Shkup Stip Strumicë

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Kisha katolike

Ordinaria e Dioqezës së Shkupit


 • Adresa: Todor Aleksandrov 67 (Salvador Aljende)
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7851 км

Kategoritë:

kisha katolike

Qendra Pastorale


 • Adresa: Petar Pop Arsov 47
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7851 км

Kategoritë:

kisha katolike

Presveto Srce Isusovo


 • Adresa: Shirok Sokak 63 (Marshall Tito)
 • Vendi: Manastir
 • Distanca: ≈7908 км

Kategoritë:

kisha katolike

Shën BenediktKategoritë:

kisha katolike

Shën Ivan Krstitell


 • Adresa: Shën Kliment Ohridski 236
 • Vendi: Strumicë
 • Distanca: ≈7970 км

Kategoritë:

kisha katolike

Shën Kirili dhe Metodij


 • Adresa: Kosta Pop Ristov 4
 • Vendi: Bogdanc
 • Distanca: ≈7981 км

Kategoritë:

kisha katolike

Shën Propok IlijaKategoritë:

kisha katolike

Shën Prorok Ilija


 • Adresa: f.Turnovë 139
 • Vendi: Strumicë

Kategoritë:

kisha katolike

Sveto BlagoveshtenikKategoritë:

kisha katolike

Uspenie na Presveta Bogorodica


 • Adresa: F.Nova Maalla 67
 • Vendi: Strumicë
 • Distanca: ≈7967 км

Kategoritë:

kisha katolike

Mapa

Зголемувањето на минималната плата, платите во администрацијата и пензиите, како и враќањето на рамниот данок можат да ги поткопаат придобивките кое претходно ...
сите 78 | | | веќе видена

Во Стопанската комора на Македонија денеска се одржа уште една сесија од редовните работни средби на компаниите членки на Асоцијацијата на странски компании со ...
сите 54 | | | веќе видена

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста. Новата цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 68 денари ...
сите 58 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalim


Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj