Фибернет М-К

ПаркингЈавен превозДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДоставаЗабрането за миленициПрилагодено за пушачи

  • Адреса: Борис Трајковски 117-а (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7859 км

  • Факс: 02 2403100
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Компанијата ФИБЕРНЕТ М-К Скопје е македонска компанија основана во 2005 година. Во периодот од 13 години, па до денес, компанијата прерасна и постана препознатлив бренд во ИТ секторот.

ФИБЕРНЕТ М-К е специјализирана во Business-to-Business сегментот, услужувајќи бизниси и компании од сите сектори. Во почетокот, примарната дејност на компанијата беше продажба на фибер оптички компоненти и интеграција на истите. Една година подоцна, компанијата ја прошири својата палета на производи. Започнавме структурно каблирање на бакарни мрежи и нивно проектирање. Кога зборуваме за структурното каблирање, зборуваме за кабловската инфраструктура во градежните објекти, наменета за телекомуникациски услуги.

Денес, ФИБЕРНЕТ М-К е една од водечките ИТ компании во регионот во делот на изработка, проектирање и интеграција на слабострујни системи, оптички мрежи, комплексна инфраструктура, резервно напојување, електрични инталации, FTTH комуникација, дата центри и друго.

Тимот на ФИБЕРНЕТ М-К е составен од високо квалификувани и стручни лица подготвени да одговорат со квалитетни решенија од соодветната област. Во ФИБЕРНЕТ М-К во моментов се вработени повеќе од 60 лица, специјалисти во својата област, кои заедно го сочинуваат тимот кој перспективно граби кон успех.

ПРОИЗВОДИ и УСЛУГИ

- ДИЗЕЛ ЕЛЕКТРИЧНИ ГЕНЕРАТОРИ
- УРЕДИ ЗА НЕПРЕКИНАТО НАПОЈУВАЊЕ - UPS
- СТРУКТУРНИ КАБЕЛСКИ СИСТЕМИ
- ФИБЕР ОПТИЧКА КОМУНИКАЦИЈА
- ПРОТИВПОЖАРНИ СИСТЕМИ
- ПАНИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ
- КОНТРОЛА НА ПРИСТАП И ЕВИДЕНЦИЈА НА РАБОТНО ВРЕМЕ
- ВИДЕО НАДЗОР
- IP ТЕЛЕФОНИЈА
- ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИ КАБИНЕТИ И ЕЛЕКТРИЧНИ ОРМАНИ
- ЕЛЕКТРИЧНИ ИНСТАЛАЦИИ
- ДАТА ЦЕНТРИ
- ПРЕЦИЗНА КЛИМАТИЗАЦИЈА
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи