Радиус (100км)

Фалкон Травел

Јавен превозРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Димитрије Чуповски 12 (Вељко Влаховиќ)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈646 м
  • Локација: Центар, кај Рекорд

  • Телефон 2: 02 2455559
  • Факс: 02 2455553
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00
    Саб од 10:00 до 15:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Туристичката агенција “Фалкон Травел” во своето 17 годишно постоење и искуство во работата од областа на туризмот, со високата професионалност и квалитетна понуда ја стекна довербата на голем број клиенти. Со цел да ја задржиме довербата на постојните,но и да ја прошириме нашата соработка со нови клиенти, тимот на “Фалкон Травел” постојано ги следи современите туристички текови и секогаш е подготвен да ги понуди своите туристички услуги.

Следејќи ги современите светски трендови во организирање на патувањата, ТА Фалкон Травел организира:

Туристички аранжмани
Туристички екскурзии
Хотелско сместување
Научни екскурзии
Организирање на семинари, конгреси и конференции во
земјата и во странство
Изнајмување на техничка опрема и стручно лице за техничка
подршка за потребите за семинар
Организирање на саеми во земјата и во странство
Превоз со минибус / автобус
Изнајмување на минибус / автобус
Авионски карти за сите дестинации во светот
Контакт: info@falcon.com.mk
Фалкон Травел – вистински партнер за организирање на туристички патувања
повеќе

Постови

NAIAS *** - Ханиоти, Касандра -

Traveling with pleasure... Falcon Travel

Photos from Falcon Travel's post

🥚🐣🐰ВЕЛИГДЕН-ШВАЈЦАРИЈА🐰🐣🥚🇨🇭🇨🇭 #Zurich 🍫 #Lucerne #Bern #Gstaad🧀 #Montreux #Lausanne #Geneva #Nyon # ...

Photos from Falcon Travel's post

BLUE DOLPHIN **** – MЕТАМОРФОЗИ , СИТОНИЈА 😎🌴Early booking до 20% 🔝важи за уплати до 30.04.2018 🌴По ...

Photos from Falcon Travel's post

🐣🥚ВЕЛИГДЕН 2018- МИЛАНО🥚🐣🇮🇹🇮🇹 #Milano #Como #Lugano🇨🇭 #Verona 💶💶 ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ до 01.03.2018 🚌🚌 ...

Photos from Falcon Travel's post

🥚🐰🐣ВЕЛИГДЕН 2018 - БУДИМПЕШТА🐣🐰🥚💶💶 ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ДО 01.03.2018🚌🚌 Бесплатен трансфер од Битола, П ...

Photos from Falcon Travel's post

🥚🐰ВЕЛИГДЕН 2018-СТРАЗБУР и КОЛМАР🐰🥚🇫🇷🇫🇷 #Strasbourg #Colmar #Basel 🇨🇭 #Hallstaat🇦🇹 #Salzburg🇦🇹💶💶 П ...

Photos from Falcon Travel's post

🐰🥚🐣ВЕЛИГДЕН 2018-ПАРИЗ🐣🥚🐰🇫🇷🇫🇷 со посета на #Vienna🇦🇹 #Prague🇨🇿 #Munich🇩🇪 #Salzburg💶💶 ПРОМОТИВНА ЦЕ ...

Photos from Falcon Travel's post

🥚🐣🥚ВЕЛИГДЕН 2018-ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА🥚🐣🥚🇩🇪🇩🇪 #Hallstaat #Salzburg #Munchen #Neueschwanstein #Linder ...
Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи