Бане аир - продажно изложбен салон

ПаркингЈавен превозРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: бул.Партизански Одреди 17 лам.2 лок.2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Спроти Соборен храм

  • Факс: 02 6092300
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1597925644_81.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ЕЛЕКТРИЧНИ КАЛОРИФЕРИ (ТАЈФУНИ):

ЕЛЕКТРИЧЕН КАЛОРИФЕР ТК-4 - Соодветен за домашна употреба, канцеларии, викендички, ресторани и секаков вид на простории до 30m2 или 60m3. Овој модел е комплетно автоматизиран, има вграден термостат со што самиот се вклучува или исклучува и ја регулира бараната температура во просторијата.

ЕЛЕКТРИЧЕН КАЛОРИФЕР ТК-4,5 - Соодветен за домови, канцеларии, викендички, ресторани и секаков вид на простории до 30m2 или 90m3.

ЕЛЕКТРИЧЕН КАЛОРИФЕР ТАЈФУН -Соодветен за кафулиња, кафеани, дискотеки, бутици и секаков вид на работилници, хали и простории од 30m2 до 100m2.


БАНЕ АИР Е ОФИЦИЈАЛЕН ЗАСТАПНИК ЗА ELEKTRA - ЕЛЕКТРИЧНО ПОДНО ГРЕЕЊЕ И СИСТЕМИ ПРОТИВ ЗАМРЗНУВАЊЕ И ЗАШТИТА ОД СНЕГ И МРАЗ.

Компанијата ELEKTRA е најголем и најстар производител во централна и југоисточна европа на електрични грејни кабли за подно греење. Ние сме нивни генерални застапници за Македонија.
ДЕСЕТ ГОДИШНАТА фабричка гаранција на грејните кабли сама по себе зборува за квалитетот и долгогодишната експлоатација на овој вид на греење, кое воедно е и најекономичен начин за затоплување, а може да се користи како основно или дополнително греење. Асортиманот на производи нуди големи можности и наоѓа широка примена во многу сегменти на нашето живеење. Основно или дополнително греење за индивидуално домување (куќи и викендици), колективно домување (станови) за целосно или парцијално решение (тоалети, бањи, ходници и кујни) за греење како и за деловни простори и дуќани:
• Против замрзнување и топење на снег и лед од дворни површини и надворешни скалила
• Против замрзнување на водоводна инсталација
• Против замрзнување на надворешни чешми
• Против замрзнување и топење на снег и лед во олуци и на кровни површини
• Против замрзнување и топење на снег и лед од пристапни патеки, приоди и влезови на јавни, комерцијални и индустриски објекти.

ГРЕАЛКИ СО ИНФРАЦРВЕНИ ЗРАЦИ - се користат за затоплување на: тераси, семејни куќи, училишта, канцеларии, продавници, фабрики, стакленици, спортски сали, супер-маркети и трговски центри, ресторани, хотели, болници….

ГРЕЈАЧИ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА

Производството на грејачите е наменско односно нивните димензии ги прилагодуваме според дадената форма и димензија на каналот со што се овозможува максимална искористеност на самиот грејач додека јачината на истите е по потреба на клиентите.
Има три типа на грејачи и тоа:
• Со електроника и автоматика - овие типови на грејачи наоѓаат примена во областа на климатизацијата
• Со автоматика – овие типови на грејачи наоѓаат примена во областа на вентилацијата
• Грејачи без електроника и автоматика

Исто така изготвуваме и пресметка за јачината на грејачите по предходно зададени параметри како што се димензија и вид на каналот и јачината на постојниот вентилатор.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи