Арт бетон стоун


 • Адреса: Илинденска 2/30
 • Место: Тетово


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1683710371_2.png?t=true&w=300&h=300


  Арт бетон е техника за изработка на украсни предмети и површини заснована на изработка на карпи, камења и дрво од пластифициран малтер. Се карактеризира со висок квалитет на изработка и естетска привлечност.

  Арт бетон техниката може да се користи за внатрешни или надворешни декорации (фасади, базени и градини). Техниката е отпорна на вода, мрзнење и пукање.

  Со нашата техника добивате реален изглед на тоа што го посакувате. Погодна е за изработка на многу декоративни елементи и површини како што се: мијалници, кујнски пултови, шипки, скали, подови, ѕидни панели, фонтани, статуи и многу други.

  Користиме специјални материјали за изработка на бетонот во различни бои, форми и текстури, а во исто време со голема цврстина и отпорност на абење.

  Услуги:

  • Изработка на дрво
  Иновативен начин за рекреација на природната убавина и текстурата на дрвото во бетонските производи. Ова овозможува да се добијат производи со исклучителна цврстина и отпорност, погодни и за внатрешна и за надворешна употреба. Со оваа техника може да се направат разни предмети како мебел, ѕидови, подови, украсни елементи и други.

  • Изработка на карпа
  Начин да се рекреира природната убавина на карпата во бетонските производи. Ова овозможува да се добијат производи со исклучителна цврстина и отпорност, погодни и за внатрешна и за надворешна употреба. Со оваа техника можат да се изработат разни предмети, како фонтани, украсни елементи, уличен мебел и други.

  • Изработка на камен
  Се постигнува уникатен ефект на текстура на камен и зрачна камена естетика. Овој метод ни овозможува производите да имаат голема јачина и отпорност, погодни за употреба и внатре и надвор. Оваа техника се користи за создавање на различни предмети, вклучувајќи мебел, ѕидови, декоративни елементи и многу повеќе, со што се постигнува најреалниот можен камен ефект.

  Kонтактирајте не на телефонот 078 621 901, ние ќе се погрижиме да ги исполниме вашите очекување.
  повеќе

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи