АМСМ Центар за возила

ПаркингДостапен интернетРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Лазо Трпоски б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км

  • Факс: 02 2631181
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1598351737_2.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Сѐ за Вашето возило и Вашата транспортна компанија!

АМСМ Центар за возила е единствен центар во Република Македонија што ги обединува сите активности и услуги кои се однесуваат на возилата, нивното одобрување, проверка на безбедносните карактеристики, еколошките подобрувања, како и обуки на професионалните возачи и имплементирањето на законската регулатива во сферата на внатрешниот и меѓународниот транспорт. Во склоп на Центарот за возила, работи лабораторија за калибрација и испитно тело за опрема под притисок.

Во АМСМ Услуги Центар за возила можете да ги добиете следниве услуги:
● Постапки за пуштање на пазар на сите видови на возила (хомологација);
● Издавање на потврди за технички карактеристики на возилото (TUV сертификат);
● Типска хомологација на возила;
● Технички преглед на сите категории на возила;
● Издавање на ЕКМТ- ЦЕМТ сертификати;
● ADR проверка на возила за превоз на опасни материи;
● АТП проверка на возила кои вршат превоз на расиплива стока;
● Атест на плин (ТНГ), метан (КЗГ) и фолии;
● Атест на сите видови на преправки на возила;
● Втиснување на броеви на мотор и шасија на возила;
● Инспекција на аналогни и дигитални тахографи и таксаметри;
● Потврди за исполнување на техничко-експлоатациони услови на возилата;
● Обука на професионални возачи и управители на транспортни компании, возачи за превоз на опасни материи и советници;
● Обуки по програмата на IRU Академија;
● Лабораторија за калибрација;
● Технички преглед на опрема под притисок.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи