Wissen Schule

Wi-Fi ZonëAir-kondicioner


  • Orari i punës: Ha - Pr nga 10:00 deri më 20:00Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

Qendra e specializuar për gjuhë të huaja dhe përkthime VISEN SHULE është themeluar në vitin 2013 nga një grup i mësuesve me përvojë dhe përkthyes të gjuhëve të huaja.

Vendndodhja është në qendër të Shkupit (Debar Maalo- rr. Ljudevit Gaj nr.6 / 9) dhe disponon me disa hapësira që ofrojnë një atmosferë të ngrohtë dhe të relaksuar, dhe kushtet moderne pune, audio - vizuale dhe pajisje teknike, kompjuterë dhe qasje në internet në çdo kohë, por gjithashtu ka bibliotekën e vet në dispozicion.

Kurset ofrohen në gjuhën gjermane për të gjitha moshat, grupe individuale dhe mësimi, ku punohet në grupe të vogla 4-8 pjesëmarrës për produktivitet dhe efikasitet më i madh, që janë sipas kornizës të referencës europiane dhe klasa shtesë sipas programit shkollor. Gjithashtu ofrohen dhe kurse të specializuara në fushën e biznesit, mjekësisë dhe turizmit.
Bëhet përgatitje për provimet ndërkombëtare për gjuhën gjerme (TestDaF, Zertifikat Deutsch, Goethe Zertifikat, Start Deutsch, DSD, Telc, ÖSD).

Qendra e specializuar ofron shërbime të përkthimit nga gjuha maqedonase në gjermane dhe anasjelltas nga përkthyesit me përvojë.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa
Купони

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalim


Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj