Винербергер

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Игм-Пролетер 1
  • Место: Виница
  • Оддалеченст: ≈7502 км

  • Факс: 033/361332
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1556093258_71.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ТОНДАХ® нуди комплетно решение за покрив. Покривот дава заштита на целиот објект. Само правилно изведен покрив со подкровна конструкција, кој штити од секакви видови на надворешни влијанија, дава сигурност и заштеда на енергија, без разлика дали Вашиот објект е нов или пак стар.

Производи:
• Tondach - систем за покрив
• Tondach - додатоци
• Porotherm - систем за ѕид
• Terca - систем за фасада

Aко објектот сте го покриле со TОНДАХ®, сте го направиле вистинскиот избор. Бидејќи глината е стара со векови и се одликува како многу цврста и издржлива. Ваквата глина во TОНДАХ® се пече на повеќе од 1.000°C и се облагородува со премаз кој на ќерамидата и дава дополнителна трајност и издржливост на различните временски непогоди. TОНДАХ® е оптимален производ за Вашиот дом и може да се користи при нагиб на покривот уште од 13°.

TОНДАХ® има брза испорака и услуга, комплетно решение (нуди стручни совети за можни измени) и професионално ќе ги реализира Вашите идеи, а Вие ќе ги уживате предностите на TОНДАХ®:
• 33 години гаранција
• одржлива сигурност
• трајна вредност за идните генерации
• еколошка свест

На секој наш купен производ кој ќе биде вграден по стандардот ÖNORM EN 1304 и покривот ќе ги има сите дополнителни елементи кои се составен дел од покривот нудиме 33 години гаранција. Под комплетен покрив се подразбира тој да има TОНДАХ® вентилациони ќерамиди, TОНДАХ® завршни ќерамиди, TОНДАХ® фолии (дифузна за под летви, за под капак, за оџак), TОНДАХ® елементи за зацврстување, TОНДАХ® снегобрани, TОНДАХ® Тунинг, сува монтажа на капаците, а најважно е поткровјето да има подконструкција (со контра летви мин. 3 cm, сува монтажа на капаците), кое овозможува циркулација на воздух.

Градете за иднината и за новите генерации!
Ви нудиме проверени решенија!
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи