Vinar


  • Address : Sremski Front 31
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7845 км

  • Fax: +389 2 2036225
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1666965737_69.png?t=true&w=300&h=300


ВИНАР е винарска визба од Скопје, основана 2004 година. Производството на винарската визба ВИНАР е со годишен капацитет од 50,000 литри високо квалитетно вино. Сите вина се произведени од најквалитетно грозје со достигната технолошка зрелост по кое го носат името.

Произведени се по изворно традиционален пат и современа технологија со контролирана ферментација и посебна нега што овозможува овие вина да имаат природна арома, густина и совршена хармонија.

Во 2006 година ВИНАР започна со производство на високо квалитетни вина во дрвени француски „barrique“ буриња, со кое се овозможува вината на ВИНАР да се одликуваат со посебна препознатлива и уникатна арома.
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel