Винар


  • Адреса: Сремски Фронт 31
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7418 км
  • Локација: Ѓорче Петров

  • Факс: 02 2036225
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1666965737_69.png?t=true&w=300&h=300


ВИНАР е винарска визба од Скопје, основана 2004 година. Производството на винарската визба ВИНАР е со годишен капацитет од 50,000 литри високо квалитетно вино. Сите вина се произведени од најквалитетно грозје со достигната технолошка зрелост по кое го носат името.

Произведени се по изворно традиционален пат и современа технологија со контролирана ферментација и посебна нега што овозможува овие вина да имаат природна арома, густина и совршена хармонија.

Во 2006 година ВИНАР започна со производство на високо квалитетни вина во дрвени француски „barrique“ буриња, со кое се овозможува вината на ВИНАР да се одликуваат со посебна препознатлива и уникатна арома.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи