Univerzal PPEV


  • Address : Boris Kidric b.b.
  • Place: Gevgelija
  • Distance: ≈7552 км

  • Fax: +389 34 211728

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1496821102_37.gif?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

УНИВЕРЗАЛ – ППЕВ е претпријатие кое се занимава со поправка и одржување на тешки товарни возила и градежна механизација. Фирмата располага со современ сервис, изграден во 1997 година, опремен со најсовремена опрема која ги задоволува сите стандарди за поправка на сите европски возила и тоа од euro2, euro3, euro4 и euro5 нормите.

Сервисот на УНИВЕРЗАЛ се простира на површина од 350 метри квадратни, целиот комплекс зафаќа површина од 1500 метри квадратни, а се наоѓа во Гевгелија, кај терминалот на стариот автопат Скопје – Солун, на два километри од македонско-грчката граница и граничниот премин Богородица.

УНИВЕРЗАЛ е застапник на германската фирма WABCO која е водечка во светот на производителите на пневматика и системите за кочење (ABS,EBS,ECAS). Сервисот располага со специјални сертификати за сервисирање и поправка на овие сложени системи, мајстори кои имаат поминато обука кај самите производители, како и оригинални дијагностички апарати за успешно одржување и контролирање на овие исклучително значајни сегменти кај тешките товарни возила.
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel