Turist

Punojmë 6 ditë në javëQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner


  • Telefon 2: 070 202777
  • Faksi: 047 202776
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 19:00
    Sh nga 08:00 deri më 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555320511_03.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

Agjencia turistike Turist fillon me punën e saj, në vitet e largëta 1994. Në veprimtarinë e saj të shumëvjeçare në fushën e turizmit, ne po rritim vazhdimisht kapacitetet tona të punës, partneritetet me një numër të madh agjencish, operatorë turistikë dhe firma. Me gjithë këtë, ne përpiqemi për një qëllim të vetëm, i cili siguron maksimumin e profesionalizmit dhe produkteve cilësore turistike për klientët tanë. Gama e cilësisë dhe shërbimeve që ne ofrojmë është e gjerë dhe me shpejtësi në rritje nga viti në vit, duke marrë parasysh kërkesat e klientëve dhe bashkëpunëtorëve tanë. Gjithçka që mund të bëjmë për të përmbushur kërkesat e klientët dhe partnerët tanë janë shërbimet e mëposhtme:

- Aranzhime turistike
-Turizëm veror me blerje vetjake (Pieria, Halkidiki, Bregdeti i Jonit, Ishuj në Greqi, Shqipëri)
- Bileta avioni
- Viza për në Australi
- Organizim të udhëtimeve grupore dhe individuale në Europë dhe në botë
- Rezervime hotelesh
- Rent a car
- Transferime
- Organizim të transportim me furgon, minibus, autobus
- Kroçerë
- Organizim të konferencave, seminareve, kongreseve

Kohët e fundit kemi filluar përdorimin e sistemit online B2B të internet, me anë të së cilit kolegët tanë nga agjencitë-bashkëpunëtorë të kenë qasje më të lehtë dhe të shqyrtojë shërbimet aktuale që ne ofrojmë, ndërkohë që nëpërmjet saj lehtë, në mënyrë të pavarur mund të bëni rezervimin e tyre. E gjithë kjo për lehtësim dhe bashkëpunim më të mirë.

Jemi përfaqësues dhe partnerë të një numri të madh kompanish që punojnë në fushën e turizmit, me të cilët bashkëpunimi zgjat për shumë vite me radhë dhe numri i klientëve të shërbyer çdo ditë është në rritje. Partnerët tanë shumëvjeçare dhe bashkëpunëtorë janë si në vijim:

-GOGLOBAL TRAVEL nga Izraeli (Partnerë)
-PREMIER TOURS nga Bullgaria (Partnerë)
-TEZ TOUR ose KILIT GLOBAL nga Rusia (Partnerë)
-INTERHOTEL 4* SANDANSKI- Bullgari (Përfaqësues)
-FILOS TRAVEL- Greqi (Përfaqësues)
-ZEUS TRAVEL- Greqi (Përfaqësues)
-MOUZENIDIS TRAVEL- Greqi (Përfaqësues)
-SPA HOTELE në Bullgari (Sandanski, s. Banja, Hisar, Velingrad, Dobrinishte)

Në sektorin e linjave ajrore ne kemi ekspertë dhe persona të licencuar për Amadeus, Galileo dhe Sabre, që është një pjesë thelbësore e sistemit të rezervimit të biletave të avionit MYTE TRAVEL. E gjithë kjo është në bashkëpunim me PREMIER TURS nga Bullgaria, për të cilët ne jemi përfaqësues në Republikën e Maqedonisë.

-GOGLOBAL TRAVEL është një nga sistemi kryesor në botë për prenotim online të hoteleve, apartamenteve, transferimeve dhe shërbimeve rent a car. Zyrën kryesore dhe ekipi operativ e ka në Izrael, por me kalimin e viteve ka hapur zyra rajonale në disa qytete në Europë, Azi dhe Amerikë. Në Maqedonia si produkt është 15 vjet, nëpërmjet Turist, si përfaqësues i tij, dhe deri tani janë bashkuar mbi 80 agjenci nga e gjithë Maqedonia, nga të cilat shumica punojnë me sistemin më shumë se 10 vjet.

Produktet e saj ofrohen ekskluzivisht për agjencitë turistike, dhe deri më tani mbi 20.000 agjenci anembanë botës e përdorin këtë sistem.

Në rrjetin e shitjeve të tij ka mbi 200.000 hotele dhe apartamente anembanë botës, shumë prej tyre përmes kontratave të drejtpërdrejta dhe pjesërisht përmes furnitorëve, në mënyrë që të ketë një zgjedhje të pasur për agjentin dhe atë me disponueshmërinë 'last minute'.

Në portofolin e saj i ka dhe transferimet si produkt, dhe për momentin ka transferime në dispozicion në mbi 600 vende në mbarë botën dhe ky numër vazhdon të rritet dita ditës.

Shërbimi rent a car është në dispozicion në çmimet më të ulëta, me mundësinë e anulimit të lirë deri në 48 orë para afatit.
Përparësitë më të mëdha në punën me GOGLOBAL TRAVEL janë:

- Konfirmim i rezervimeve edhe jashtë orarit të punës si dhe në ditët jo-punë
- Rezervime last minute me konfirmim të menjëhershëm
- Çmime dinamike dhe konkurruese
- Mundësia për kërkesa grupore
- Disponueshmëri më e madhe e dhomave të lira në sajë të numrit të madh të furnizuesve
- 24 orë telefona të kontaktit emergjent në çdo situatë
- Pagesë e faturave në monedhën vendase për Turist
- Mundësi për përdorin e pikave shpërblyese për një zbritje për udhëtimin tuaj
- Logo dhe informacione për agjencisë në vetë vauçerë

Në punën e deritanishme me GOGLOBAL TRAVEL janë realizuar me sukses mbi 150.000 rezervime, mbi 1000 transferime dhe më shumë se 200 shërbime rent a car, shumë agjentë dhe konsumatorë të kënaqur, të cilët vazhdojnë të përdorin produktet dhe përfitimet e sistemit.

- Një nga bashkëpunimet tona të para të suksesshme është me sistemin e biletave për avion AMADEUS.
- Që nga viti 2011, ne kemi filluar bashkëpunimin me PREMIER TOURS nga Bullgaria, një partner për rezervimet e biletave të avionëve. Falë bashkëpunimit tonë me këtë partner, ne lëshojmë çdo vit mbi 1000 bileta ajrore për destinacione në mbarë botën. Premier Tours është një operator udhëtimi kryesor që ekziston që nga viti 1998 dhe ka tre zyra në Bullgari (Sofje, Varna dhe Burgas). MYTE është platforma e tyre e re për prenotim online të biletave ajrore dhe hoteleve me dizajn modern, qasje më e shpejtë, më e mençur dhe më e thjeshtë.


Pse e përdorni MYTE:

• Platforma e lehtë për përdorim (nuk kërkohet asnjë certifikatë IATA)
• Nuk paguhet asnjë tarifë për përdorimin e sistemit
• Mundësi për rezervim të pakove të aranzhimit (bileta ajrore + rezervim hotelesh)
• Rezultatet nga linjat ajrore të rregullta dhe me kosto të ulët në një kërkim
• Mundësi për blerje të drejtpërdrejtë dhe lëshimit të biletave ajrore dhe shërbimeve të tjera
• Mënyra të ndryshme të pagesës (direkt me një kartë krediti ose faturë)
• Mbështetje e klientit 24/7 me numrin për raste urgjente jashtë orarit
• Të gjitha biletat ajrore dhe dokumentet e tjera të kërkuara janë dorëzuar në formë elektronike
• Mundësi për të krijuar me shpejtësi një dokument me oferta me çmime të shitjes për klientin
• Vendosje e përditësimit të çmimeve varësisht nga destinacioni, kompania ajrore, renditja e çmimeve etj.
• Mundësi për të kërkuar rezervime grupore (maksimumi 9 bileta ajrore në një rezervë individuale)
• Mundësi për integrimin e sistemit në faqen tuaj të internetit ku klientët mund të bëjnë rezervimet vetë
• Tarifa e Agjencisë: 5 euro për një biletë avioni

Nga 2009 ne jemi përfaqësues gjeneralë për TEZ TOUR-KILIT GLOBAL nga Rusia, një nga operatorët turistikë më të mëdhenj në botë. Nëpërmjet këtij partneri ofrojmë realizimin e shumë aranzhimeve kryesisht në të gjithë Turqinë, si dhe pjesë të tjera të botës.

-Në bashkëpunim të suksesshëm me agjencitë turistike dhe operatorët turistikë gjithashtu duhet t'i përmendim partnerët tanë për sistemim hotelerierik dhe në apartamente në Greqi. Ato janë FILOS TRAVEL, ZEUS TRAVEL dhe MOUZENIDIS TRAVEL.

Për të gjitha partnerët tanë të përmendur më sipër, është e rëndësishme të përmendet se ne kemi mbështetje 24 orëshe në terren për çdo shqetësim apo problem që mund të lindin gjatë udhëtimit.

Realizimi i MICE
(M-Meetings; I-Incentive; C-Conferences; E-Exibitions)

Organizimi i ngjarjeve të vogla apo të mëdha për kompani, hyjnë në realizimin e ngjarjeve të karakterit më të madh të kompanisë sonë, duke iu thirrur MICE. Në shërbimet që ne ofrojmë dhe përgatitim përfshijnë ngjarje të tipeve të ndryshme:

Meetings(takime): takime biznesi, takime vjetore, seminare, udhëtime.

Incentive (nxitje-stimulim) udhëtime ku ka stimulim të stafin në terren, ku udhëtojnë kryesisht tematikisht.
Conferences (konferenca) në këtë segment realizohen lloje të ndryshme kongresesh, konferencash, seminare, simpoziume dhe panaire.
Exibitions (Promovime): në këtë pjesë përfshihet dhe organizimi i promovimeve të kompanive.
Kontat informacione:

A.T Turist
Rr. Karl Marks nr. 16
7000 Manastir
R. Maqedoni

Web: turist.com.mk
E-mail (SALES DEPARTEMENT): turist@turist.com.mk
E-mail (RESERVATIONS): reservations.turist@gmail.com
Telefon për kontakt: 047/202-777; 070/202-777
Telefon për mbështetje 24 orëshe: 070/307-999

Personi për kontakt në GOGLOBAL TRAVEL dhe MYTE TRAVEL
Irena Nedelkoska
tel. kontakt: 070/373-102
mail: irena@turist.com.mk

Personi për kontakt për sistemin B2B dhe Spa hotele
Kristina Kitanoska
tel. kontakt: 076/795-004
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj