Топ Систем

ПаркингWi-Fi ЗонаДостава

  • Адреса: бул.Борис Трајковски 8
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7857 км
  • Локација: Пинтија

  • Телефон 2: 02 3215549
  • Факс: 02 3215549
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1655728000_25.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Групацијата TOPSYSTEM е формирана 1992 година со седиште во Јаница Р. Грција.
Составена е од три компании:
-TOPSIS S.A. – Јаница, Солун
-ТОПСИСТЕМ Д.О.О. - Скопје
-TOPSIS Ltd. – Атина
Компанијата ТОПСИСТЕМ ДОО Скопје е формирана 2004 година со основна дејност: увоз и дистрибуција на моторни и индустриски масла и масти, адитиви и производи за автомобилска индустрија. Компанијата располага со магацински и деловен простор и сопствени возила за комерција и дистрибуција.
Компанијата ТОПСИСТЕМ ДОО Скопје е генерален затапник и дистрибутер за производите:
-WEG - Моторни и индустриски масла и масти
-RHEINOL - Моторни масла и масти
-CLEANTECH - Адитиви
-McTRON - Брисачи за ветробрански стакла
Во палетата на производи ќе наброиме:
-Моторни масла за сите типови агрегати
-Менувачки и диференцијални масла
-Масла за автоматски менувачи
-Масла за косилки и поморски агрегати
-Масла за агрикултура
-Течност за сопирачки
-Течност за разладување
-Хидраулични масла
-Индустриски масла
-Масла за металопреработувачка индустрија
-Масла за прехрамбена и фармацевстка индустрија
-Масла за разладни системи
-Турбински масла
-Трансформаторски масла
-Компресорски масла
-Емулзија
-Адитиви за прочистување и заштита на сите типови агрегати
-Адитиви за клима уреди и системи за ладење
-Силикони
-Брисачи за ветробрански стакла
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи