Terraplan-Partners

ParkingQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicionerQasëse për persona të hendikepuar


  • Telefon 2: 076 427734
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1568723663_11.png?t=true&w=300&h=300


"TERRAPLAN-PARTNERS" është një firmë multidisiplinare arkitektonike me një gamë të larmishme të profesioneve, duke përfshirë arkitektë, inxhinierë ndërtimi, inxhinier mekanik, inxhinierë elektrik, dizajner të brendshëm, projekt menaxher, ekonomistë dhe persona të tjerë fizik dhe juridik të kalibrit të ndryshëm profesional që paraqiten si bashkëpunëtorë të jashtëm .

Shkathtësitë dhe aftësitë e ndryshme të të gjithë individëve plotësojnë dhe kontribuojnë në efektivitetin dhe efikasitetin e ekipit dhe kompanisë në zbatimin dhe kompletimin e qëllimeve dhe objektivave të përcaktuara. Me një angazhim të plotë, ambicie dhe fleksibilitet në kryerjen e detyrave, kreativitetin dhe këmbënguljen në miratimin dhe përzgjedhjen e projektimit dhe të dizajnit që paraprin procesin e hulumtimit, zhvillimin e konceptit të skicave fillestare, përmes hartimit të projektimit të detajuar dhe realizimin e idesë .

Kërkesat e konsumatorëve janë sfidë e pashtershme për ekipin e "TERRAPLAN-PARTNERS" qëllimi i të cilit është duke kërkuar për një pozicion reciprokisht të dobishëm, ku ne mund të ofrojmë njohuri të mëdha dhe shkathtësi në fushën e arkitekturës dhe të gjitha fushat ku është përfaqësuar nga një përmbushje maksimale prej vizioneve të klientëve.

Ekipi i "TERRAPLAN-PARTNERS" kanë jo vetëm vizion lokal por edhe social dhe përmes objekteve të saj të prodhimit janë duke u përpjekur për të ndikuar pozitivisht në kontribuimin e krijimit të qëndrueshmërisë sociale dhe imazhit të përgjithshëm urban - arkitektonik të rajonit.

Kompania Arkitektonike e ndërtimit "TERRAPLAN" u themelua në vitin 1990. Si një partner i një kompanie Zvicrane "TERRAPLAN" në Bazel, kompania filloi të punojë në fushën e projektimit në arkitekurë në Bullgari dhe Shqipëri. Rezultati i bashkëpunimit të mirë bëri të mundshme që në vitin 1990 në Gostivar që të hapet një degë e kompanisë për mbikëqyrjen e projekteve të realizuara nga kompania zvicerane në Ballkan, e financuar nga Bashkimi Evropian dhe Banka Botërore.

Në periudhën prej 1996-2002, Ltd "TERRAPLAN" ka realizuar disa projekte në Frankfurt, Gjermani, dhe gjatë vitit 2001 dega "TERRAPLAN & PARTNERS" në Kosovë filloi aktivitetin e saj në ndërtimtari dhe akritekturë duke fituar tenderin për objektin industrial Buqaj, R. Compani, Eurocosmetics dhe Droga-Portorosh.
Në vitin 2008, "TERRAPLAN-PARTNERS" aktivitetin e saj në fushën e arkitekturës dhe ndërtimit e zgjeroi edhe në Shkup.

Prej atëherë e deri më sot për të fituar përvojë gjithëpërfshirëse në shumë sfera të ndërtimit të objekteve, të projektimeve, deri në projekte të krijuara në detaje, mbikqyrje profesionale dhe menaxhim të projektit.

LLC "TERRAPLAN-PARTNERS" ka një staf profesional për të ofruar të gjitha llojet e veprimtarive në ndërtim, që nga fillimi deri në finalizimin e punëve.

Për zbatimin e suksesshëm të të gjitha fazave të nevojshme të projekteve (statik, instalime mekanike dhe elektrike, furnizim të ujit dhe të ujërave të zeza, etj) janë angazhimi i ekip i bashkëpunëtorëve të jashtëm të ekspertëve të kompanisë. Lista referencë e "TERRAPLAN- PARTNERS", përmban një gamë të gjerë të objekteve të projektuara dhe të ndërtuara në Maqedoni dhe jashtë vendit.

Të gjitha këto projekte kanë kërkesa të përbashkëta: ekspertizë, afate saktësisht të vërtetuara dhe dinamike, rregulla të definuara në mënyrë rigoroze, përgjegjësi, efektivitet dhe efikasitet.

Kështu ne arrijmë besimin e qëndrueshëm dhe marrëdhënie afatgjata me klientët tanë: me përmbushjen e rregullave të definuara, kërkesave dhe ndjekjeve të vazhdueshme të përparimeve teknologjike në projektim dhe ndërtim në mbarë botën.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj