Tehno mont
//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1412343739_52.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Kazanët METAL ART janë produkt që sipas karakteristikave të tyre mekanike dhe termike janë të dizajnuara për përdorim të biomasës dhe karburanteve.

Duke përdorur konceptin e përgjithshëm "Biomasa" para së gjithash mendohet për "pelet" por dhe mundësinë për përdorim të mbetjeve nga frutat(fara vishnje, qershie, kumbulle, pjeshke, kajsie, etj), çips druri, copa të imëta, qymyr të granuluar- të cilët më përpara përgatiten për djegie- thahen.

Djegia e peleteve dhe biomasa bëhet me mbushje automatike të rezervuarit të shtuar në kazan nëpërmjet mekanizmit -dozues-lëvizës nga elektromotor monofazë. Futja e ajrit për djegie kryhet me ndihmë të ventilatorit.

Gjithë procesi kontrollohet nëpërmjet programit elektronik me të cilën rregullohet djegia, temperature e ujit, puna e pompës në sistem për ngrohje qendrore si dhe puna ekonomike dhe amvise e kazanit.

Sistemi i kontrollit është automati me ndryshme të caktuara të cilat vetë konsumatori i kontrollon, varësisht nga kushtet dhe nevojat. Sistemi punon në mënyrë automatike nga ndezja deri tek fikja. Gjithë kjo është shpjeguar në mënyrë të qartë në Udhëzuesin për përdorim, të cilin e fitoni bashkë me pajisjen.

Kazanët METAL ART përveç peleteve mund t'i përdorini dhe me përdorimin e karburanteve të forta- dru dhe qymyr, ku kontrolli i ngrohjes mbetet automatik.
më shumë
Retail Price - VAT Included:196.480 MKD

Pellet stove MA 60KW

Retail Price - VAT Included:1.290 MKD

Camel Solar Collector


Shikoni prodhimet tona në
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj