Техно монт


  • Адреса: с.Србица
  • Место: Кичево
  • Оддалеченст: ≈7424 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1412343739_52.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Котлите МЕТАЛ АРТ се производ кој по своите механички и термички карактеристики се наменети за ложење на биомаса и горива.

Користејќи го воопштениот поим ,,Биомаса” пред се се мисли на ,,пелет”, но и можноста за ложење со отпадоци од овошје (семки од вишни, цреши, сливи, праски, кајсии и слично), дрвен чипс, ситни парчиња - гранулиран јаглен - кои предходно се подготвуваат за ложење – се сушат.

Согорувањето на пелетот и биомасата се врши со автоматски дотур од вградениот резервоар на котелот преку механизам – дозатор – движен од монофазен електромотор. Воведувањето на воздух за согорување се извршува со помош на вентилатор.

Целиот процес се контролира преку програмирана електроника со која се регулира горењето, температурата на водата, работата на пумпата во системот на централното греење како и домаќинското и економичното работење на котелот.

Системот на контрола е автоматски со одредени променливи кои потрошувачот сам ги контролира зависно од условите и потребите. Системот работи потполно автоматски од вклучување до исклучување. Сето ова е јасно објаснето во Упатството за употреба кое го добивате со уредот.

МЕТАЛ АРТ котлите покрај пелетите можете да ги користите и со употреба на тврди горива - дрва и јаглен, при што контролата на горењето останува автоматскa.
повеќе
Цена со ДДВ:196.480 ден.

Котел на пелети MA 40KW

Цена со ДДВ:1.290 ден.

Соларен колектор Camel Solar


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи