Stanben upravitel

Qasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Naum Naumovski Borçe 87-L-1
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈10683 км

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1539331686_35.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

STAMBEN UPRAVITEL SHPKNJL është një kompani aktiviteti i të cilës është menaxhimi dhe mirëmbajtja e ndërtesave të banimit me licencë nr.03-178 / 3 e lëshuar nga Komisioni Rregullator për Banim. Puna e kompanisë është bazuara në bashkëpunim maksimal dhe transparencën për të cilën STAMBEN UPRAVITEL SHPKNJL përgatit kontratat për marrëdhëniet e ndërsjella midis pronarëve dhe kontratë për kryerje dhe menaxhim të punës. Për nënshkrimin e marrëveshjes për shërbime menaxheriale nevojitet të pajtohen 50% plus një nga pronarët e apartamenteve.

Marrëdhëniet midis pronarëve të pjesëve të veçanta dhe menaxherit rregullohen me kontratë për kryerjen e shërbimeve menaxheriale. Këtë kontratë e nënshkruajnë Menaxheri dhe personi i autorizuar i zgjedhur nga shumica e pronarëve të pjesëve të veçanta. Puna e menaxherit është të kontrollojë Bordin Mbikëqyrës të zgjedhur dhe emëruar nga mbledhja e pronarëve.

MENAXHIM DHE MIRËMBAJTE e objektit përfshin:
• Administrim, evidencë kontabiliteti për njësi banimi dhe përgatitja dhe dorëzimi i llogaritjeve mujore të llogarive (fatura, çeqe të gatshme) pagesë e shpenzimeve të përbashkëta (energji elektrike, pagesë për ashensorë, higjienë, etj.); përgatitje e planit vjetor dhe raportit të mirëmbajtjes.
• Përgatitja e raportit mujor financiar (të ardhura / shpenzime), si dhe një listë të pronarëve të regjistruar që paguajnë për çdo muaj - për të ngjitur publikisht në tabelën e njoftimeve.
• Ndihmë juridike, dërgim i rregullt i paralajmërimeve para padisë; shmangia e paguesve të parregullt; duke përfaqësuar qiramarrësit tek autoritetet administrative për dhënien e lejeve dhe pëlqimeve; këshilla ligjore.
• Mirëmbajtja aktuale e ambienteve të përbashkëta (angazhim të punëtorëve higjenik dy herë në javë).
• Mirëmbajtja e objekteve të përbashkëta – hapësirë e pallatit që kujdeset për riparime në shkallë të vogël (ndryshim llambash, prizash, punime të vogla ustallarësh, etj) dhe ai është i detyruar për të inspektuar objektin tri herë në muaj – kontrolle të rregullta të zonave të përbashkëta. Ardhja e ustallarëve përfshihet në mirëmbajtjen e rregullt teknike dhe nuk paguhet shtesë.
Çdo banor nëse zbulon ndonjë problem në hapësirën e përbashkëta (llambë në djegur, ashensor që s’punon) është i detyruar të raportojë në Stamben Upravitel SHPKNJL në 02 / 6147-900.

FONDI I RREGULLT DHE REZERVË i objektit përfshin:
• Për mirëmbajtjen e rregullt të zonave të përbashkëta në ndërtesë (ashensorë, ngrohje, pajisje hidraulike, instalimet elektrike) menaxheri lidh kontratë me një person të tretë i cili është i licencuar për të kryer një veprimtari të caktuar. Një marrëveshje me një palë të tretë lidhet me mbledhjen e ofertave nga një numër ofertuesish. Zgjedhja e ofertës më të favorshme do të kryhet nga Menaxheri së bashku me anëtarët e bordit mbikëqyrës të emëruar nga mbledhja e pronarëve.
• Banorët formojnë detyrimisht një fond rezervë në përputhje me Rregulloren e lëshuar nga Komisioni Rregullator i Banimit. Mjetet nga fondi rezervë mund të përdoren vetëm për koston e mirëmbajtjes dhe përmirësimit të parashikuar nga plani për mirëmbajtjen e komunitetit të banimi, që e bën menaxheri në bashkëpunim me banorët dhe i referohet rritjes së vlerës së objektit (ndryshim i fasadës , ndërrim i instalimit elektrik, etj.).

KËRKONI MENAXHER ???
Ndërtesa juaj ende nuk ka menaxher ?!
A nuk jeni të kënaqur me menaxherin aktual ?!
Ndërtesa juaj është e errët, e papastër dhe me marrëdhënie të prishura fqinjësie?!
* Përgjigja është e thjeshtë – STAMBEN UPRAVITEL !!!

Gjithmonë në dispozicion
-Ne reagojmë shpejt ndaj çdo telefonate
-Puna jonë është tërësisht transparente dhe pa shpenzime të fshehura
- Ne i kushtojmë vëmendje të plotë çdo ndërtese
-Sepse kemi përvojë
-Ne e dimë se si me kosto më të ulëta të arrijmë cilësi më të lartë të mirëmbajtjes
-Sepse ne jemi profesionistë dhe ne e duam punën tonë !!!

Si mund të fitoni një ofertë për të menaxhuar një ndërtesë?
Na dërgoni një email në stanbenupravitel@gmail.com ose thjesht telefononi në 02 / 6147-900 me të dhënat e mëposhtme:
http://stanbenupravitel.com.mk/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80 /
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj