Срце-Центар за внатрешни болести

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.3-та Македонска Бригада 45
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км

  • Телефон 2: 071 319208
  • Факс: 02 3217016
  • Работно време: Пон - Чет од 08:00 до 19:00
    Пет од 08:00 до 18:00
    Саб од 09:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1635337352_37.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Центарот за внатрешни болести „Срце“ е приватна здравствена организација основана во 2003 година, која функционира под раководство на д-р Горан Николов специјалист – интернист, супспецијалист-кардиолог. После повеќе од 18 години успешна работа, на 01.01.2020 година, го прославиме 18-от роденден од своето формирање во нови простории.

Центарот за внатрешни болести „Срце“ во минатиот период израсна во една референтна, респектабилна приватна здравствена установа. Мора да го истакнеме фактот дека сме една од ретките ПЗУ кои работат и стопанисуваат самостојно и сосема независно.

Во центарот се извршуваат специјалистички/супспецијалистички дијагностички прегледи од областа на интерната медицина: кардиологија, ендокринологија, гастроентерохепатологија, нефрологија, ревматологија и ангиологија, се вршат опширни лабораториски испитувања, како и испитувања од областа на превентивната медицина и диететиката и диетотерапијата.

Располагаме со биохемиска лабораторија и со повеќе кабинети:

- кабинет за интерна медицина и дијагностика
- кабинет за кардиологија
- кабинет за превентивна медицина, диететика и диетотерапија

Во рамките на главните кабинети, исто така функционираат и повеќе подкабинети и тоа за: тироидеа, андропауза, дијабетес, периферна циркулација, хипертензија, градна болка, аритмии, нефрологија и гастроентерохепатологија.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи