Сокол-обезбедување

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Христо Смирненски 17
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км
  • Локација: Позади Универзална сала

  • Телефон 2: 02 6090096
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:30 до 10:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1591873104_6.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Агенција за обезбедување "СОКОЛ-ОБЕЗБЕДУВАЊЕ" работи на заштита на Вашиот имот и сигурност.

Сообразно на природата на услугите за обезбедување на пазарот ги нудиме нашите овластени, доверливи и оспособени:
• Лица за обезбедување-обезбедувачи
• Чувари
• Рецепционери
• Портири
• Детективи,како и интервентни екипи во случај на вонредни ситуации

Техничкото обезбедување нуди целосно обезбедување на вашите работни простории со помош на безбедносни системи како на пример:
• ВИДЕО НАДЗОР
• ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА
• ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА И ДОЈАВА
• ГПС

Цели на техничкото обезбедување:
• ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА НИВОТО НА БЕЗБЕДНОСТ НА ОБЈЕКТОТ
• ПОСТАВУВАЊЕ СТАНДАРДИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КОИ ГИ БАРААТ ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ
• ПРОНАОЃАЊЕ НА ОПТИМАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА ИНВЕСТИТОРОТ

ПРЕДНОСТИ НА “СОКОЛ ОБЕЗБЕДУВАЊЕ” ВО ПОНУДАТА НА ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ:
• СПРОВЕДУВАЊЕ НА ИНТЕГРИРАНА ЗАШТИТА како оптимална комбинација на физичко и техничко обезбедување.Врз основа на спроведените истражувања на најголемите осигурителни компании најефикасна заштита е интегрираното обезбедување.
• УРЕДИ И ОПРЕМА која ја користиме е професионална опрема од реномирани светски производители,наши деловни партнери.Тоа е секогаш технички најсофистицирана опрема,со потребни сертификати,гаранции и обезбеден сервис.

СПРОВЕДУВАЊЕ НА ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ
• ПРОТИВПРОВАЛНИ
• ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА
• ВИДЕО НАДЗОР
• КОНТРОЛЕН ПРИСТАП
• ЗАШТИТА НА АРТИКЛИ ОД КРАЖБА
• НАДЗОР НА ОБИКОЛКА НА ЧУВАРНА СЛУЖБА
• ДЕТЕКТОРИ ЗА МЕТАЛ

ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОВОЗМОЖУВА:
• ОДВРАЌАЊЕ (како цел на противправно дејство по правило се избира незаштитен објект)
• РАНО ОТКРИВАЊЕ (обезбедува доволно време за превземање противмерки)
• ИНТЕРВЕНЦИЈА (фаќање на сторители и минимизирање на штетни последици)
• ИДЕНТИФИКАЦИЈА (лица или ситуации кои предизвикуваат несакан настан)

ЗА ДА СЕ ИЗВРШИ ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОБЈЕКТ потребно е да се превземат следниве активности:
• ПРОЦЕНКА НА ЗАГРОЗЕНОСТ НА ШТИТЕНИОТ ОБЈЕКТ (врз основа на видот, намената, големината и други својства и вредностите кои ќе се наоѓаат).
• ИЗРАБОТКА НА БЕЗБЕДНОСЕН ЕЛАБОРАТ (се одредува оптимално ниво на техничка и физичка заштита,нивна меѓусебна поврзаност,поврзаност со другите технолочки системи на објектот).
• ПРОЕКТИРАЊЕ НА СИСТЕМОТ ЗА ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ (разработка на концептот на тех.обезбедување,избор на видот и опсегот на тех.обезбедување,избор на уредите и на опремата,изработка на проектна документација).
• ВГРАДУВАЊЕ НА СИСТЕМ ЗА ТЕХНИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ (изведување на инсталација,вградување уреди и опрема,програмирање,прилагодување,испитување и пуштање на системот во работа,изработка на упатство за ракување,обука на луѓето).
• СТРУЧЕН НАДЗОР НАД ИНСТАЛИРАЊЕТО
• ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД НА СИСТЕМОТ ЗА ТЕХ.ЗАШТИТА (проверка на исправноста и функцијата на сите вградени елементи на системот,сообразност на вградениот состав со проектот, доказ за квалитетот).
• ПРИКЛУЧУВАЊЕ НА СИСТЕМОТ ЗА ТЕХ.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЦЕНТРАЛНИОТ СИСТЕМ ЗА ЈАВУВАЊЕ-ЦСЈ (24 часовен надзор,известување и интервенција во случај на алармен сигнал).
• ОДРЖУВАЊЕ И СЕРВИСИРАЊЕ НА СИСТЕМОТ ЗА ТЕХ. ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

ВИДЕО НАДЗОР
Богата понуда на врвни уреди за стациониран и мобилен видео надзор. Уреди со различни карактеристики кои исполнуваат посебни услови за примена. Квалитетот на употребените компоненти гарантира трајна и сигурна работа во секакви услови.

ПРОТИВПРОВАЛНА ЗАШТИТА
Во склад со најсовремените технички стандарди за обезбедување, со континуирано следење и опсервација на автономни системи за техничка заштита на обезбедуваните објекти по пат на ЦСЈ во седиштето на агенцијата, со правовремено излегување на интервентни екипи на место на селектиран настан-ППЗ.

ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА И ДОЈАВА НА ПОЖАР
Сигурна и правовремена детекција на чад и оган,ја штити вашата инвестиција од пожар. Единствените технички решенија овозможуваат големачуствителност со едновремено спречување на лажни аларми. Со овој дизајн и големина,детекторот се вклопува во секој ентериер.
ГПС(GPS) САТЕЛИТСКО ПОЗИЦИОНИРАЊЕ И НАДЗОР НАД ПОДВИЖНИ ОБЈЕКТИ

Во подвижниот имот на корисниците на нашите услуги, најчесто разни патни и товарни возила, вградуваме ГПС (GPS-Global Position System) со кој со помош на сигнал 24NAVSTAR сателит, се открива позицијата, а потоа постојано, повремено и по моментална потреба оптимално раководење со движењето на истите. Истиот систем се користи и во нашите возила за превоз на пари и други вредносни пратки.

„СОКОЛ-ОБЕЗБЕДУВАЊЕ“ - СИГУРНОСТ И ДОВЕРБА!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи