Sinergija

ParkingTransport publikQasëse për persona të hendikepuarFëmijët janë të mirëseardhur

  • Adresa: Orce Nikollov 190-3/4
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7422 км

  • Telefon 2: 070 257783
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 10:00 deri më 21:00
  • Пауза: Ha - Pr nga 14:00 deri më 17:00Foto dhe video galeri

Синергија
Sinergjia është Instituti Gestalt që ofron trajnime Geshtalt sipas standardeve evropiane dhe marrjen e licencës evropian në fushën e psikoterapisë. Ekipi përbëhet nga profesionistët entuziastë me gatishmërinë që njohuritë e tyre t'ua përcjellin gjeneratave të reja të terapeutëve dhe këshilltarëve Geshtalt. Duke u bërë një psikoterapist ose këshilltar është më shumë se përvetësim i aftësive profesionale dhe akademike, sepse qëllimi ynë është të ofrojmë trening cilësor dhe kreativ, nëpërmjet të cilit do të fitoni aftësi praktike, rritje të ndërgjegjësimit, pranimi i vetes, aftësi për të ndihmuar të tjerët, aftësi të rritura për t'u lidhur me të tjerët përmbushje e interesave dhe qëllimeve tuaja profesionale. Trajnimi në institutin tonë është një udhëtim unik përmes rritjes dhe zhvillimit të vetë personit, i mbushur me shumë sfida dhe përshtatje kreative.

Misioni ynë është të krijojmë një kuadër profesional të terapistëve të ardhshëm Geshtalt dhe këshilltarë me potencial për të krijuar individë të shëndetshëm dhe të ndërgjegjshëm në shoqërinë tone.

Vizioni ynë është një shoqëri e shëndetshme dhe krijuese që rritet me anëtarët përgjegjës dhe të vetëdijshëm në të.

Që të ndodhë rritjen emocionale dhe mendore dhe zhvillim në nivel individual dhe kolektiv, NE kemi zgjedhur Geshtaltin si një mjet dhe besojmë në procesin, ne kemi zgjedhur të rritemi!

Ne mund t'ju ndihmojmë me shërbimet e mëposhtme:

• Diagnozë e gjendjes mendore me teste psikologjike (analiza psikologjike)
• Diagnozë e kapacitetit intelektual me teste psikologjike (analiza psikologjike)
• Takimet konsultative
• Psikoterapi individuale Geshtalt
• Psikoterapi grupi Geshtalt
• Psikoterapi familjare Gestalt
• Psikoterapia në çifte (couple therapy)
• Punë me ëndrrat me teknikën Geshtalt
• Rehabilitimi psikosocial i personave me çrregullime të rënda mendore (psikoza)
• Psikoterapi me çrregullimet e vijës kufitare ((border-line disorders)
• Ndihmë psikologjike në çrregullime bipolare (çrregullime maniako-depresive)
• Teknikat për trajtimin e stresit
• Psikoterapi në sëmundjet psikosomatike (astma, hipertension, diabet, sëmundje të lëkurës, migrenë, etj)
• Ndihmë psikologjike në sëmundje spondilozë; hendikep fizik; sëmundje organike

Ne mund t'ju ndihmojë nëse ju përballeni me: depresion, ankth, fobi, panik, simptoma obsesivo-kompulsive anoreksi, konsum I tepruar ushqimi (bulimi), krizë adoleshente, krizë e moshës së pjekur, krizë martesore, krizë në marrëdhëniet emocionale, çrregullim stresues post - traumatik, humbje e njerëzve të afërt, probleme me përshtatjen me situate të reja sociale, ndalimin social, mos pjekuri emocionale, aftësi të kufizuara të mësuarit, lodhje kronike, mobing, çrregullim i gjumit, agresioni i pakontrolluar, vështirësia në sferën seksuale (ftohtësi seksuale, marrëdhënie seksuale të dhimbshme, prishje para kohe, impotencë), tik kronike motorik apo zëri, belbëzim, vështirësi në zhvillimin psikologjik të fëmijëve.

Informacion i rëndësishëm: Nëse ju nuk keni një problem aktual të një natyre psikologjike, mund të bashkohet me grupet tona me përvojë për rritje emocionale dhe zhvillim ku do të njihni veten nga një kënd tjetër dhe do të kualifikoheni për jetë më të mirë në botën kaotike moderne (grupet me përvojë janë të hapura për të pranuar anëtarë të rinj)

Informacion i rëndësishëm: Nëse doni të fitoni edukim në fushën e psikoterapisë Geshtalt, ju lutem kontaktoni Qendrën për ndihmë psikologjike dhe psikoterapi "Sinergija", ku mund të merrni program për edukim dhe gjithë informacionin e nevojshëm (grupet edukative janë të hapura për pranim të anëtarëve të rinj)

Qendra për ndihmë psikologjike dhe psikoterapi "Sinergija", bashkëpunon me disa klinika psikiatrike, Shoqatën homeopatike, me Qendrën për Mjekësit Sportive dhe Institutin për trajnimin e psikoterapistëve rinj. Shërbimet psikologjike i referohen: fëmijëve të moshës shkollore, adoleshentëve, popullatës së rritur.

Psikoterapia është gjithashtu në dispozicion dhe në gjuhën angleze.

Karolina Kostadinoska
Psikologe e licencuar
Spec. në Psikologji Mjekësore, Terapiste Geshtalt,
edukatore dhe mbikëqyrëse
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj