Siguria-Emm


  • Adresa: Marshal Tito 54/12 lok.21
  • Vendi: Tetovë
  • Distanca: ≈7393 км

  • Telefon 2: 070 960809
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1514468779_48.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Siguria Emm është kompani për prodhim, inxhinieri, trafik dhe shërbime.

Shërbime:
- Vlerësimi i pasurive të paluajtshme dhe automjeteve të transportit
- Ekspertizë për transport
- Projektim, revizion dhe mbikëqyrje të projekteve të trafikut;
- Shënimi i shenjave të trafikut -mbikëqyrje e inxhinierisë së trafikut;
- Sinjalizim të trafikut

SIGURIA merret me planifikimin të transportit, projektim, ndërtim dhe mirëmbajtje të transportit në vendin tonë. Ne punojmë së bashku dhe jemi partnerë me agjenci apo kompani të tjera, për të siguruar sigurim, shërbime të qasshme transporti dhe infrastrukturë në qytet dhe në rajon.

- Vlerësimi i pasurive të paluajtshme, siç janë: shtëpi, ndërtesa, tokat, pyje, kullota.
-Shfrytëzimi i automjeteve rrugore, si: makina, motorë, motoçikleta, kamionë, traktorë dhe autobusë, rimorkio, makineri bujqësore, makineri të ndërtimit, pirunj.
- Ekspertët për aksidentet e trafikut
- Projekte trafiku siç janë: objekte në rrugë, kalime rrugore, habov, rrugë paralele, objekte, stacione autobusësh, garazhe, parkingje, stacione të benzinës, lavazhe, etj.

- Ligje të aplikuara, rregullore dhe udhëzime
- Vlerësimi i pasurive të paluajtshme dhe automjeteve të transportit
- Ekspertizë për transport
- Projektim, revizion dhe mbikëqyrje të projekteve të trafikut;
-Shënimi i shenjave të trafikut -mbikëqyrje e inxhinierisë së trafikut;
- Sinjalizim të trafikut

SINJALE HORIZONTALE – i përmban nën kategoritë e mëposhtme: shenja gjatësore, shenja të kryqëzuara, shenja të tjera, pastrimi i shenjave të trafikut horizontal.

Shenja gjatësore- informacione në lidhje me shenjat gjatësore (linja të forta, vija të ndërprera, vija ndarëse, linja qendrore, trashësi e linjave të ngurta, trashësia e vijave të thyer, lloji I vijave të vendosura, linja të ndërprera 111, linja të ndërprera 333, linja 5 10 5, linja të thyera 6 12 6, linja për paralajmërim, paralajmërim për linja tranzicioni, trashësia e linjave të rrugëve në vend, trashësia e linjave në rrugët shtetërore, trashësi prej 12 cm, gjerësi 15 cm, trashësi 20 cm, trashësi e linjave në autostradë, linja kufitare, linja për paralajmërim, gjerësi e linjave qendrore, linja kufitare të gjera, linja të fortë të dyfishta, linja të dyfishta të ndërprera, linjë kompletë e gjatë, linja ndarëse me ndërprerje të dyfishtë, linjë e plotë gjatësore linjë ndarëse me ndërprerje të dyfishtë, linjë ndarëse me kombinim të dyfishtë, gjatësia transparente, vendosje linjash në rrugë, linja të bardha, linja të verdha...)

Shënime të kryqëzuara - informacionet që lidhen me shenja tërthore (linjat e ndalimit, linjat stop, trashësia e linjave stop, linja stop, linja të forta stop, linja të ndërprera për stop, linja të pjerrëta, mbështetje, stop, kalime këmbësorësh, dimensione për kalim këmbësorësh, shtigje për biçikleta, shënimi i shtigjeve për biçikleta, rrugë këmbësorësh, zonë këmbësorësh, shënim i shtigjeve malore...)

SHENJA Të TJERA -informacione në lidhje me shenjat në formë të shigjetave në sipërfaqet rrugore, ishuj trafiku, vende parkimi, shigjeta për një drejtim, dimensione për shigjeta për një drejtim, dimensione për shigjeta në të dy drejtimet, shigjeta në tre drejtime, shigjeta sipërfaqësore, shigjeta sipërfaqësore dydrejtimëshe, kuti për transport rrugor, ishuj trafiku, ishuj sipërfaqësor transporti, shenja rrugore linjë, ishuj trafiku, ishujt sipërfaqes rrugore, linjë shenjash për trafikun rrugor në sipërfaqe rrugore, shenja për tramvaj, shenja për stacione tramvaji, shenja për taksi, shenja për stacione taksish, shenjë për karrocë, shenjë për shkollë, shenja rrugore, shenja për shënim të stacionit të autobusit, shënim i kalimit këmbësor në afërsi të shkollave, shënim i parkingjeve, shënim i vendeve të parkimit, gjatësi e parkingjeve, vende parkimi për persona me hendikep, shifra për vende parkimi për persona me hendikep, gjerësi e parkingut për persona me hendikep, parkim i pjerrët, trashësi e linjave të vendeve të parkimit, shënim i gungave për shpejtësi, aparat për shënim të qetësimit të trafikut, linja evakuimi për tunel!

PASTRIMI I SHENJAVE HORIZONTALE TË TRAFIKUT - informacione bazë mbi teknologjinë e pastrimit dhe heqjen e shenjave horizontale të komunikacionit.

SHENJAT VERTIKALE - përmban nën-kategoritë e mëposhtme: shenja komunikacioni, shenja rrugore, gardhe, simbole (dinamike) të ndryshueshme dhe shenja për turistë.

SHENJA TRAFIKU – informacione lidhur me përgatitjen, instalimin dhe cilësinë e shenjave të komunikacionit (fletë për sinjalizim rrugore në Republikën e Kroacisë, shenja trafiku për paralajmërim, shenja trafiku për komanda të shpejta, shenja trafiku paralajmëruese, shenja për paralajmërim për drejtim të shenjave të sinjalizimit, shenja, dimensione të shenjave për rrezik, dimensione të shenjave për lajmërim, vendosje të shenjave të trafikut, shenja trafiku për lartësi mbidetare, shenja plotësuese, materiale për ndërtim të shenjave të trafikut, fletë EG, fletë HI, madhësi dhe formë të shenjave të sinjalizimit, thellësi të shenjës bazë rrugore, numër të shenjave të sinjalizimit të shtyllave, shenja në fshat, shenja jashtë fshatit, shenja në zona këmbësore, prodhues i shenjave të komunikacionit...)

Punojmë së bashku për të siguruar një lëvizje të sigurt dhe efikase të këmbësorëve, çiklistëve dhe automjeteve në vend.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj