SC Vardar

ParkingTransport publikPunojmë 6 ditë në javëWi-Fi ZonëAir-kondicionerFëmijët janë të mirëseardhur


  • Orari i punës: Ha - Mr , Pr - Sh nga 17:00 deri më 21:30
    Ma , Enj nga 16:30 deri më 21:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1536130136_59.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

Sot, në një kohë të teknologjisë moderne, fëmijët janë të izoluar nga një veprimtari më serioze fizike. Studime të shumta shkencore në praktikë kanë treguar se aktiviteti fizik, me sjellja racionale të jetës është një nga parakushtet kryesore për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e shëndetit fizik dhe mendor të fëmijëve dhe të rriturve. Të gjithë ata që stërviten rregullisht janë më rezistentë ndaj sëmundjeve, aftësia e tyre e punës është më rritur, krijojnë një frymë krijuese, bëhen më të balancuar, fitojnë besim në forcat e veta, të janë më optimistë dhe më mirë përshtaten me mjedisin në të cilin ata jetojnë, studiojnë ose punojnë.

QS Vardar ofron:
• Shkollë për zhvillimin e aftësive motorike dhe gjimnastikë rekreative (për fëmijë dhe të rritur)
• Karate pranë shkollës e SHKK Vardar
• Cross Fit

Në aspektin e zhvillimit të aftësive: me siguri gradualisht do të rrisin përqendrimin, koordinimin, fleksibilitetin, agilitetin, shpejtësinë, forcën, rezistencën, do të zhvillojnë me siguri një ndjenjë në hapësirë dhe kohë, ekuilibër dinamik, një ndjenjë të ritmit, vendosmëri, guxim, të kuptuarit e të tjerëve, durim, përkushtim, këmbëngulje, saktësia, aftësitë analitike, inteligjencë e përgjithshme, kënaqësi për të ndihmuar të tjerët dhe shumë gjëra të tjera.

Përvoja e madhe për të punuar me fëmijët dhe të rriturit e edukatorëve tanë profesionistë (Dr. Nazim Kurtoviq, prof..dr.. Jovan Jovanovski, Ek.dip. Margareta Kurtoviq, Sanja Vlaisavljeviq dhe Sunay Demiri) nga tre fusha, të cilët duke punuar me përkushtim dhe dashuri me fëmijët, do të bëjnë fëmijët tuaj të duan sportin dhe të bëhen njerëz të shëndoshë psiko-fizikë. Përveç kësaj, nëpërmjet testimit të rregullt të aftësive fizike dhe funksionale dhe kontrollit shëndetësor (në Institutin e Mjekësisë Sportive) ju do të kontribuoni së bashku për të monitoruar zhvillimin e fëmijës suaj.

Hapësira ku zhvillohen stërvitjet është me ajër të kondicionuar, e gjerë dhe e pastër. Është e shtruar me tatami me trashësi 4 cm dhe e pajisur me pajisje për stërvitje. Gjendet në qendër të Shkupit në godinën e biznesin të garazhit me kate Kryengritja Razloveçko përballë QT Soravia dhe Universitetit të Punëtorëve Koço Racin.

më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj