Salon 19,19


  • Address : Filip Vtori Makedonski (Mosha Pijade) b.b.
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7852 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414743981_81.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ВЕК - секојдневно континуирано создавање културни вредности, конзументи, “зависници“ на создадените вредности, промовирање и афирмирање на македонската култура и уметност во Европа и светот:

МУЗИКА - на сцената на првиот и единствениот камерен простор, култниот “Салон 19’19“ и ширум Македонија и Европа, организирани и координирани повеќе од 2 000: камерни концерти, рецитали, џез концерти, носачи на звук, I ФЕСТИВАЛ НА ЦРКОВНО ИСТОЧНО ПЕЕЊЕ...

ТЕАТАР - на сцената на култниот “ Салон 19'19 “: драмски претстави, комедии, монодрами, дуодрами, детски драмски студиа...

ЛИКОВНА УМЕТНОСТ - I-ва ликовна галерија во Македонија: ликовни изложби, перформанси, ликовни студиа, графичко атеље... Мартиноски, Личеноски, Владимирски, Коџоман, Тодороски, Мазев, Гуте, Ташковски, Анастасов, Корубин, Траиковски, Чемерски, Климт, Кун, Муртиќ, Прица, Милосавњевиќ, Кулмер, Величковиќ, Кунинг, Егон Шиле, Холеман...

I-ва Продажна галерија во Македонија

“КУЛ-ПАРК“ - бројни мултимедијални проекти, перформанси, концерти...

КНИЖЕВНОСТ - македонскиот, европскиот, светскиот пишан збор:

театар на поезија, драмски рецитали, издавање на нови книжевни изданија во сопствена продукција, средби со автори, монодрамски презентирања, критички осврти за автори, дела и/или пак, соодветни теми, артистички изведби на делови од творештва, како и непосреден дијалог со конзументите на овој вид уметност...

I-ва библиотека во Македонија со македонски и европски дневни изданија на печатени мас-медиуми.
more
Map

Асоцијациите за е-трговија на Северна Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, потпишаа Меморандум за формирање на Балканска Алијанса за е-трговија ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сточарите, дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска европските берзански индекси се нерамномерни, американските индекси се во пад, а цената на нафтата и пченицата истовремено пораснаа. Индексот DAX на ...
сите 3 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel