Салон 19,19


  • Адреса: Филип Втори Македонски (Моша Пијаде) б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414743981_81.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ВЕК - секојдневно континуирано создавање културни вредности, конзументи, “зависници“ на создадените вредности, промовирање и афирмирање на македонската култура и уметност во Европа и светот:

МУЗИКА - на сцената на првиот и единствениот камерен простор, култниот “Салон 19’19“ и ширум Македонија и Европа, организирани и координирани повеќе од 2 000: камерни концерти, рецитали, џез концерти, носачи на звук, I ФЕСТИВАЛ НА ЦРКОВНО ИСТОЧНО ПЕЕЊЕ...

ТЕАТАР - на сцената на култниот “ Салон 19'19 “: драмски претстави, комедии, монодрами, дуодрами, детски драмски студиа...

ЛИКОВНА УМЕТНОСТ - I-ва ликовна галерија во Македонија: ликовни изложби, перформанси, ликовни студиа, графичко атеље... Мартиноски, Личеноски, Владимирски, Коџоман, Тодороски, Мазев, Гуте, Ташковски, Анастасов, Корубин, Траиковски, Чемерски, Климт, Кун, Муртиќ, Прица, Милосавњевиќ, Кулмер, Величковиќ, Кунинг, Егон Шиле, Холеман...

I-ва Продажна галерија во Македонија

“КУЛ-ПАРК“ - бројни мултимедијални проекти, перформанси, концерти...

КНИЖЕВНОСТ - македонскиот, европскиот, светскиот пишан збор:

театар на поезија, драмски рецитали, издавање на нови книжевни изданија во сопствена продукција, средби со автори, монодрамски презентирања, критички осврти за автори, дела и/или пак, соодветни теми, артистички изведби на делови од творештва, како и непосреден дијалог со конзументите на овој вид уметност...

I-ва библиотека во Македонија со македонски и европски дневни изданија на печатени мас-медиуми.
повеќе
Мапа

ЕВН Хоме како Универзален снабдувач на електрична енергија, на денешниот тендер за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на корисниците ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) ги објави двата дополнителни јавни огласи со кои за земјоделците на располагање им се ставаат ...
сите 20 | | | веќе видена

Русија веќе не може да ги исплати обврските по основ на државниот долг во странска валута за првпат по повеќе од еден век, јави Блумберг. Со месеци, земјата ...
сите 12 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи