Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Ресторани
 • Хотели
 • Ресторани - рибни
 • Ресторани - пицерии
 • Ресторани - национални
 • Кафе-Барови И Кафе-Клубови
 • Апартмани И Приватни Соби - Изнајмување
 • Плажи
 • Ресторани За Свадби
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Ресторани во Охрид


Немо


 • Адреса: Цар Самоил 3
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Орфеј


 • Адреса: Партизански Одреди б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 08:00 до 00:00 • Пет - Саб од 08:00 до 01:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Острово


 • Адреса: с.Љубаништа Св.Наум
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9501 км
 • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 21:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Панорама


 • Адреса: 15-ти Корпус б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9486 км

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Плажа ресторан Потпеш


 • Адреса: Коста Абраш б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Плажа Канео


 • Адреса: Кочо Рацин б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Плоштад Стар Чинар


 • Адреса: 7-ми Ноември 1
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 22:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Рибар


 • Адреса: с.Трпејца
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9499 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Римари


 • Адреса: Партизанска 51
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ројал Вју


 • Адреса: Јане Сандански 2
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км
 • Работно време: Пон - Чет од 07:00 до 00:00 • Пет - Саб од 07:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Софија


 • Адреса: Цар Самоил 88
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Станица


 • Адреса: Железничка 16
 • Место: Охрид

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

СУ


 • Адреса: Кеј Македонија 91-а (Кеј Маршал Тито)
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Тераса


 • Адреса: с.Трпејца
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9499 км

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Уно


 • Адреса: с.Трпејца
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9499 км

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Фортуна


 • Адреса: Димитар Влахов 20-а
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9487 км
 • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 00:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Хотел Тино


 • Адреса: Кеј Македонија 55 (Кеј Маршал Тито)
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 00:00 • Саб од 08:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Хотел Холидеј-М


 • Адреса: нас.Св.Стефан
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9490 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 23:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Чврга


 • Адреса: Кеј Македонија 21 
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Џовани


 • Адреса: Наум Охридски 10-a
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈9488 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 08:00 до 00:00 • Пет - Саб од 08:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Во вечерашното гостување во телевизија Алфа, дополнителната заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска истакна дека голема грешка ќе беше ...
сите 14 | | | веќе видена

Како што и најавија, банките јавно ги објавија олеснетите услови за исплата на кредитните обврски на граѓаните. Речиси сите банкарски институции нудат ...
сите 198 | | | веќе видена

Градежниот сектор вработува 7% од вкупниот број вработени во македонската економија и во изминатите години беше една од главните движечки сили за нејзин раст. ...
сите 10 | | | веќе видена

Велешкиот трговски синџир „Жито“ соопшти дека донел одлука предвремено да ги исплати месечните аконтации на данок на добивка за 2020 година, во висина од ...
сите 33 | | | веќе видена

Пред 28 години, на денешен ден, 2-ри април 1992 година, донесен е првиот буџет на независна Република Македонија. Министер за финансии бил Методија Тошевски. ...
сите 95 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи