Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Restaurants - wedding receptions & ceremonies (ballrooms & banquet facilities)
 • Restaurants a - z
 • Hotels
 • Conference facilities & services
 • Catering
 • National Restaurants
 • Event Management
 • Cafes
 • Swimming Pools
 • Wedding Organizers & Planners
 • Motels
 • Industrial Ketering - Organized Nutrition
 • Gourmet Restaurants
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Restaurants - wedding receptions & ceremonies (ballrooms & banquet facilities) in Skopje


Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

Ragusa 360 Rooftop


 • Address : Sv.Kiril i Metodij 1/1-6-3
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10685 км

Ragusa360 is a contemporary event center specific for its location and setting. It is refined with a modern minimalist interior and a note of sophistication in order to design your most important events of life. Celebrate in a unique space and luxurious setting, especially complemented by the beautiful view of Skopje.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1651652576_98.png?t=true&w=300&h=300

Ragusa 919Рагуза 919 е основоположник на брендот Рагуза. Основан во 1993 година, брендот низ времето го докажува својот квалитет. Со желба за континуирано подобрување, секогаш се стремиме да имплементираме позитивни промени во работењето и во општиот концепт. Следејќи ја оваа тенденција, Рагуза 919 е целосно реновиран во нов модерен стил со цел да ги создаде Вашите најдраги спомени.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1655199876_84.png?t=true&w=300&h=300

Restauran Park


 • Address : Kej 13 Nлntori 4-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10683 км

The "Park" restaurant is a wedding restaurant with a magical mix of stylish interior, decoration and professional lighting, with a capacity that enables weddings and wedding celebrations for 350 people. The beautiful setting, the carefully thought out concept as well as our location in the city park of Skopje, make this wedding restaurant different and are only part of the reasons why you should celebrate your special day here.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1655198237_35.png?t=true&w=300&h=300

Kris Dani


 • Address : ul.5 Novo Selo 9a
 • Place: Skopje

With a capacity of up to 200 people and its own parking lot, ChrisDani is a great place for your next celebration. Why are you waiting? - Schedule your weddings, baptisms, soft drinks, cocktails, birthdays with us.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1703843630_68.png?t=true&w=300&h=300

You and Me Wedding Events


 • Address : s.Volkovo
 • Place: Skopje

Restaurant for weddings and celebrations

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1715761725_58.png?t=true&w=300&h=300

ATK Premium Klub


 • Address : bul.8-mi Septemvri (Oktomvriska revolucija) 13
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10682 км
 • Working Hours: Mon - Thu , Sun from 08:00 to 00:00 • Fri - Sat from 08:00 to 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ag&Na


 • Address : s.Rashche
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aleksandar


 • Address : Radishanska 18-b
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10679 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 10:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Alikas/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Amor


 • Address : Boris Trajkovski (Prvomajska) 210
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10689 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bela/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bella


 • Address : Pat za Markov manastir 104
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10693 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Berovik/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bocca di lupo


 • Address : ul.11, s.Petrovec 32
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10698 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bon bon


 • Address : Aleksandar Urdarevski b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10679 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 09:00 to 23:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Cherry Orchard


 • Address : ul.5 71-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10676 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 10:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dalma


 • Address : Petar Pop Arsov 22
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10683 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00 • Sat from 10:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Denicija


 • Address : Boris Trajkovski (Prvomajska) 174-a
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10689 км
 • Working Hours: Mon - Tue , Wed , Fri - Sun from 00:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Diamond Wedding House


 • Address : ul.32, nas.Ilinden 9
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10689 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dva Partnera


 • Address : ul.500, s.Marino 28
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10692 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Edera


 • Address : Todor Changov 19
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈10688 км
 • Working Hours: Tue - Sun from 08:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат каде што по ...
сите 61 | | | веќе видена

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
сите 34 | | | веќе видена

Стратегискиот план на Народната банка е поставен под мотото „Централна банка којашто придонесува за градење стабилна, одржлива и зелена економија“, со што ...
сите 49 | | | веќе видена

Вчера ПроКредит Банка и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) на едно место ги собраа успешните млади претприемачи и жени во претприемништвото, оние кои ...
сите 16 | | | веќе видена

Европскaта централна банка (ЕЦБ) на последниот априлски состанок одлучи да ги задржи клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во ...
сите 44 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel