Радиус (100км)

 

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Охрид
 • Битола
 • Гевгелија
 • Тетово
 • Куманово
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Ракотворби
 • Сувенири
 • Накит - производство и трговија
 • Филиграни
 • Гифт-шоп
 • Керамика - Производи
 • Стакло - Уметнички Обликувано
 • Ентериер - Уредување И Реновирање
 • Уметнички Дела - Трговија
 • Народни Носии
 • Икони
 • Здруженија
 • Резбарство
 • Модни Додатоци
 • Бижутерија
 • Свадби - Цвеќиња И Други Декорации
 • Витражи
 • Фасади - Материјали И Изведба
 • Невладини Организации
 • Самостојни Уметници
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Ракотворби


Македонско Катче


 • Адреса: Лазар Танев 31
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈293 м

Џељо


 • Адреса: Белградска 39
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈357 м
 • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 19:30

Музејска продавница


 • Адреса: Јосиф Михаиловиќ 8
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈381 м
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Анманиго


 • Адреса: ДТЦ Мавровка сутерен лок.49
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈511 м

Орнаменти


 • Адреса: Максим Горки 20
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈579 м

Гифт Хаус


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 29 лок.15
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.07 км

Крафт&Арт


 • Адреса: ТЦ Буњаковец 1 кат лок.18
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.08 км

Роса Маневска - Rossi


 • Адреса: Панче Арсовски 70
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.10 км

М Арт


 • Адреса: Васил Ѓоргов 4, Капиштец
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.27 км

Жана


 • Адреса: Народен фронт 5
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.30 км
 • Работно време: Пон - Пет од 11:00 до 18:00

Алекстра Ракотворби


 • Адреса: Диме Аницин 5-15
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.45 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Мај Прешс


 • Адреса: Васил Ѓоргов 29/2 лок.13
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.61 км

Дракул


 • Адреса: Венјамин Мачуковски 2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.63 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

Галерија Вивалди


 • Адреса: бул.К.Ј.Питу 24-2/11
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.66 км

Мали прстиња


 • Адреса: Георги Скрижевски 8-б
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.79 км

Срма дизајн студио


 • Адреса: Никола Тесла 2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈1.91 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

Мали нешта


 • Адреса: Шекспирова 7
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈2.19 км

Дејности:

ракотворби

Мапа
 

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи