Qendra Memoriale e Holokaustit të Hebrenjve të Maqedonisë

ParkingAir-kondicioner

Kategoritë:

muze


  • Orari i punës: Ma - Pr nga 09:00 deri më 17:00
    Sh - D nga 09:00 deri më 15:00Foto dhe video galeri

Меморијален центар на холокаустот на Евреите од Македонија е мултимедијален центар кој ја раскажува историјата на Евреите во Македонија.

Меморијалниот центар е лоциран во таканареченото Еврејско маало, кое претставувало центар на сите збиднувања на Евреите се до нивното прогонување.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj