Psikologjike qendra - Anima

Qasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Naum Naumovski Borçe 87-2/6
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7851 км

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 16:00 deri më 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1505204077_54.jpg?t=true&w=300&h=300


Qendra Anima për zhvillim personal, arsimim dhe psikoterapi është formuar nga një grup psikologësh dhe psikoterapeutësh që duan të kontribuojnë në përhapjen e psikologjisë dhe psikoterapisë në Republikën e Maqedonisë dhe më gjerë.

Misioni i shoqatës është të kontribuojmë në promovimin dhe përmirësimin e cilësisë së jetës, nëpërmjet dhënies së mbështetje emocionale, mbështetjes profesionale psikologjike, edukimin dhe zhvillimin e aftësive personale, si dhe të fitojnë njohuri, zhvillojnë aftësitë dhe tiparet e personalitetit, duke inkurajuar motivimin e brendshëm dhe zhvillimin e një sistemi vlerash. Vizioni i Shoqatës qytetare ANIMA është të njihet si qendra më e mirë që do të ofrojë ndihmë psikologjike, psikoterapi dhe edukim.

Qëllimet dhe aktivitetet strategjike të shoqatës janë:
• Zhvillim dhe formim i njerëzve të shëndetshëm, të kënaqur dhe kompetentë të cilët janë në kontakt dhe balancojnë me mjedisin në të cilin jetojnë
• Promovim i shoqërisë civile dhe komuniteteve lokale
• Përmirësim i cilësisë së jetës duke ofruar mbështetje emocionale, ndihmë profesionale psikologjike, edukim dhe zhvillim
• Promovim i një mjedisi të përshtatshëm për mbështetjen emocionale të kategorive të prekshme, si dhe për ndihmën dhe mbështetjen e kategorive të caktuara të personave në rrethana të veçanta
• Promovim i barazisë gjinore dhe zhvillim i mëtejshëm i marrëdhënieve ndëretnike, ndërkulturore dhe ndër fetarë
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj