Propoint

ParkingInternet accessWi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : ul.1520 br.12-a (Pintija)
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7430 км

  • Telephone 2: +389 78 266751
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1585732676_98.png?t=true&w=300&h=300


Photo of Location

Photo & Video Galery

Како офсет и дигитална печатница веќе 24 години постоиме на пазарот во Македонија, со постојано надоградување и постигнување стандарди преку кои денес се вбројуваме меѓу најдобрите во оваа дејност.

Паралелно со инвестициите во офсет и дигиталното печатење со следење и воведување технолошки иновации на пазарот, зголемување на капацитетот и квалитетот, нашата најнова голема инвестиција е во нешто сосема ново - машини за етикети во ролна (за прехрамбена, фармацевтска и винска индустрија), со што ја зголемивме палетата на услуги и производи.

Како друштвено одговорна и професионална компанија во рамки на своето организационо работење, а во согласност со современите светски трендови, со особено задоволство и гордост ги истакнуваме нашите најнови инвестиции:

-имплементирање систем за управување со квалитет и животна средина ISO 9001 и ISO 14001, за подобрување на квалитетот и задоволување на потребите на клиентите;
-вградување соларни панели на површина од 2600м2, со што допринесовме во намалување на емисијата на CO2 за 470 тони во период од една година а добиената енергија ја користиме за сопствени потреби;
-достава на готовите производи со електрични возила.

Со последните две инвестиции дадовме позитивен придонес кон климатските промени, а со тоа се доближивме до нивото 100% зелена компанија.
more
Photo of Location
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel