Primateks

ParkingWi-Fi Zone

  • Address : bul.Aleksandar Makedonski (Edvard Kardelj) 46-a
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7428 км

  • Telephone 2: +389 2 2401106
  • Fax: +389 2 2403803
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{en}logo_1433744785_36.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo of Location

Photo & Video Galery

Нашата компанија повеќе од 20 години преставува лидер во комуналната хигиена, услугите за Дезинсекција, Дератизација и Дезинфекција, а од неодамна и во сегментот на хигиената, санитацијата, избор на иновативни решенија за професионални корисници, хартиени производи за професионална употреба, алатки и пробор за хигиена.

Покрај заштитата од штетници, Приматекс во својата платформа на производи Ви овозможува и професионални производи за хигиена од програмата на најголемиот светски производител Deversey, која опфаќа широк спектар на апликации со што во целост се покрива високо ниво на:
• Хигиена на раце и тело
• Хигиена на подови теписи и површини
• Хигиена во кујна
• Детергенти за професионални перални
• Машини за чистење
• Комплетна хигиена во индустријата за храна и пијалоци
• Алатки за чистење
• Разна опрема за дозирање и апликација

Како преставник и дистрибутер на повеќе од 7 реномирани производители имаме развиено сопствена дистрибутивна мрежа и стручно оспособени вработени кои во секое време посветено работат на Вашите потреби, желби и проблеми. Заеднички се трудиме да ја добиеме Вашата доверба, истата да ја потврдиме и надградиме. Ова е нашата стратегија која сакаме да ја отсликаме. Секојдневно се надградуваме и усовршуваме за ефикасно извршување на нашите работни задачи. Веруваме во тоа што го работиме и се повеќе наши корисници се доказ за Вашето задоволство и доверба која ни ја потврдувате секојдневно.

За здрава и чиста средина!

more
Retail Price - VAT Included:800 MKD

Cif Prof.Cream Lemon 2x5L

Retail Price - VAT Included:690 MKD

Coccolino Prof.SpringFlower 2x5L

Retail Price - VAT Included:990 MKD

Omo Prof.Active Clean 2x5L

Retail Price - VAT Included:790 MKD

Cif PF.Power Cl.Degr.conc 2x5L

Retail Price - VAT Included:730 MKD

Cif Prof.Dishw.ExtraStr.Lemon 2x5L

Retail Price - VAT Included:550 MKD

Cif PF.Kitchen Descaler 6x2L

Retail Price - VAT Included:295 MKD

Cif PF.Stainless Steel Polish 6x0.7 ...

Retail Price - VAT Included:295 MKD

Cif PF.Furniture Polish 6x0.75L

Retail Price - VAT Included:2.800 MKD

Domestos Urinal Blocks 3kg.

Retail Price - VAT Included:670 MKD

Domestos Pine Fresh 5L

Retail Price - VAT Included:195 MKD

Dom.PF.Drain Unblocker Gel 6x1L

Retail Price - VAT Included:780 MKD

Cif PF.2in1 Washroom 2x5L

Retail Price - VAT Included:680 MKD

Cif Prof. APC Lemon Fresh 2x5L

Retail Price - VAT Included:550 MKD

Cif PF.Window&Multi Surface 2x5L

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Plantella surfinia, 1L


See our products at
Photo of Location
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel