Пнеуматик

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: М.Т.Гологанов 52 (реон 5)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7424 км
  • Локација: кај Католичка црква

  • Телефон 2: 02 3231808
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 19:00
    Саб од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1521463496_17.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ПНЕУМАТИК има многу широк асортиман на производи од областа на гумарската индустрија. Официјален застапник е за пневматиците од брендовите MICHELIN, GOOD YEAR, CONTINENTAL, DUNLOP, PIRELLI, KLEBER, COOPER, FULDA, SAVA, TIGAR, DEBICA, BKT и MENTOR. Екслузивен застапник е за алуминиумски фелни од програмата на светски познатите OZ-RACING. Исто така, е и официјален застапник за акумулатори од брендот ENERGIZER.

Производи:
• Гуми за мотори, АТВ и картинг
• Патнички гуми
• Товарни и камионски гуми
• Индустриски и земјоделски гуми
• Алуминиумски фелни
• Акумулатори
• Тегови, штрафови и друго

За целосно задоволување на потребите на купувачите, ПНЕУМАТИК разви одлична палета на услуги. Една од екслузивните услуги кои ги нуди на своите клиенти е чување на зимски, односно летни гуми – пневматици, во идеални услови во сопствени магацини.

Компанијата ТДА ТРЕЈД е основана во 1991 година како увозник и дистрибутер на гуми (пневматици) за сите видови на возила во Македонија.
За кус период стана лидер на македонскиот пазар на пневматици. Доказ за квалитетната и успешна работа е рангирањето на компанијата во 200-те најуспешни деловни субјекти во Македонија во изминативе 10 години. Со цел да ги задоволи специфичните потреби на сите свои клиенти, во 2003 година, компанијата ТДА ТРЕЈД ја подели палетата на услуги на две различни компании. Така, малопродажбата беше ребрендирана под името ПНЕУМАТИК, додека ТДА ТРЕЈД остана одговорна за големопродажба на гуми во Македонија. Се трудиме секогаш на нашите ценети потрошувачи да им ги понудиме најдобрите цени на гуми во Македонија.

ПНЕУМАТИК располага со три сопствени услужно-продажни објекти во Скопје, еден во Битола и еден во Тетово. Во Штип и во Кичево функционираат партнерски сервиси кои го носат името Пнеуматик добиено по пат на франшиза. Сите објекти се опремени со најсовремени машини и посебно обучен кадар кој ќе ви помогне во најкус можен рок да ги надминете и решите сите проблеми поврзани со вашите пневматици.

Во текот на досегашното работење ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК развија и одлична дистрибутерска мрежа низ целата држава, со која ги покриваат сите поголеми градови. Денес, ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК ја продолжуваат својата мисија – секогаш да бидат во чекор со новитетите во својата област, нудејќи производи и услуги достапни за секого.

ПНЕУМАТИК - Сигурен избор!
повеќе
25%заштеда
Цена со ДДВ:8.150 ден.6.113 ден.

Good year Ultragrip 9 205/55 R 16

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.860 ден.2.145 ден.

Kelly Winter 175/65 R 14

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.560 ден.2.670 ден.

Kelly Winter 195/65 R 15

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.880 ден.2.910 ден.

Kelly winter ST 205/55 R 16

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.360 ден.4.020 ден.

Good year Ultragrip 195/65 R 15

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.930 ден.2.198 ден.

Зимска гума Debica Frigo 2 175/65 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.320 ден.2.490 ден.

Зимска гума Tigar Wintera 185/65 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:2.890 ден.2.168 ден.

Зимска гума Tigar Wintera 175/65 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.570 ден.2.678 ден.

Зимска гума Tigar Wintera 195/65 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.000 ден.3.000 ден.

Зимска гума Tigar Wintera 205/55 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.800 ден.3.600 ден.

Зимска гума Tigar Wintera 225/45 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.250 ден.3.938 ден.

Зимска гума Pirelli W190S3 195/65 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:10.130 ден.7.598 ден.

Зимска гума Pirelli W210S2 205/55 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:6.990 ден.5.243 ден.

Зимска гума Pirelli W190S2 205/55 R ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.380 ден.2.535 ден.

Nankang N-607+ (ALL SEASON) 175/65 ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:3.690 ден.2.768 ден.

Nankang N-607+ (ALL SEASON) 195/50 ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи