Плива

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Парапунов б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7421 км
  • Локација: Макотекс, стара телевизија

  • Телефон 2: 02 3063414
  • Факс: 02 3062702
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Со 90 години успешно фармацевтскo искуство, денес Плива е член на ТЕВА група, една од најголемите светски фармацевтски компании. Ние во Плива сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет, достапни лекови за подобар квалитет на животот.

Плива е најголемата фармацевтска компанија во Хрватска и една од водечките компании во Југоисточна Европа, благодарение на своите високо компетентни вработени, иновативни технологии и континуирани инвестиции во производството. Плива е исто така еден од главните извозници во Хрватска со над 80% од производите се наменети за извоз, како и нејзините главни пазари се Хрватска, САД и Русија.

Производственото портфолио на Плива вклучува голем број на готови дозирани форми кои ги покриваат речиси сите терапевтски групи и активни фармацевтски состојки. Фокусирани на развој на генерички производи, Плива има најшироко портфолио на генерички лекови во Централна и Источна Европа.

Благодарение на одобренијата од страна на Американската агенција за храна и лекови (FDA ), Британските Производи и Регулаторната агенција за здравствена заштита (MHRA) и оние на другите релевантни европски агенции, Плива е еден од производителите во согласност со највисоките светски стандарди за квалитет потребни за меѓународни пазари.

Успехот на Плива и статусот може да биде во голема мера му се припишува на своите во куќата истражување и развој на готови дозирани форми и активни фармацевтски состојки и затоа Загреб денес е еден од водечките R & D центрите во ТЕВА група.

Во прилог на Хрватска, Плива успешно функционира во Југоисточните европски пазари, првенствено во Босна и Херцеговина и Македонија, каде што има своја канцеларија и подружница, соодветно. Во Србија, Плива работи преку компанија Плива на Србија доо, а нејзините производи се исто така на пазарот во Албанија, Црна Гора и Косово.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи