Педијатрика Д-р Светлана Пејова


 • Адреса: Коста Новаковиќ б.б.
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7427 км
 • Локација: Поликлиника Јане Сандански, детски одел, ординација 30


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1579260989_77.jpg?t=true&w=300&h=300


  Слика од локација

  Фото и видео галерија

  Педијатрика Д-р Светлана Пејова
  Специјалист педијатар Д-р Светлана Пејова со работно искуство од 27 години во областа на педијатријата - развојниот пат на здравствената заштита на децата.

  Ординацијата по педијатрија работи во склоп на поликлиниката Јане Сандански во детскиот одел – Ординација број 30.

  Ординацијата е посветена на медицинската грижа на новороденчињата, децата и тинејџерите. Здравствената заштита од страна на педијатарот е доста значајна – се прати целата динамика на раст и развој и психофизичко напредување на детето. За секое отстапување педијатарот укажува за понатамошни мерки и влијае врз формирање на личноста на детето, како и совети упатства и поддршка на мајката за начинот на однесување со новороденчето, начинот на доење, хигиена, повивање и сл.

  Ординацијата Ви ги нуди следниве здравствени услуги:
  •Советување за правилен раст и развој;
  •Советвање за здраво дете;
  •Преглед од страна на доктор специјалист педијатар;
  •Следење на тежина и висина на новороденчиња и мали деца;
  •Советување за правилно доење, правилна исхрана на мајките;
  •Навремено откривање и третирање на чести болести и инфекци кај новороденчиња;
  •Преглед на болно дете;
  •Превенција од анемија;
  •Систематски преглед на деца
  •Издавање на рецепти и упати
  •Инхалација

  Испитувања и превенција кои може да се направат во ординацијата
  •Инхалација
  •Инфузија
  •ЕКГ
  повеќе
  Слика од локација
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи