Радиус (100км)

Парацелзус


  • Адреса: Кленоец 87
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9153 км
  • Локација: Хром, позади Тинексот

  • Телефон 2: 070 343924
  • Факс: 02 3093277
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ПАРАЦЕЛЗУС ДОО е компанија која креира нови аспекти во совладување и лечење на болеста или новонастанати невообичаени состојби во организмот. Основана е во 2009 година. На чело на компанијата се наоѓа г-ѓа Силвана Пехмоеллер, психотерапевт и терапевт по алтернативна медицина.

Г-ѓа Пехмоеллер со своето искуство на ова поле и воедно подржана од своите клиенти го прави првиот пионерски чекор во Македонија, внесува и регистрира повеќе хомеопатски и изопатски препарати од реномираниoт производител Sanum-Kehlbeck како и препарати од билно потекло на производителот Helixor, фирми кои ја имаат единствената формула за произведените препарати.

Г-ѓа Пехмоеллер е психотерапевт и доктор по алтернативна медицина со долгогодишно искуство, која своето образование го стекнува во најпознатата школа за алтернативна медицина во Германија, Paracelsus
Нашата цел е да му се помогне на човекот во процесот на обединување на телото, личноста и духот во една целина и на софистициран начин да се дојде до урамнотежено тело и дух.


Здравствените услуги на Парацелзус:

1.Дијагностика со темен микроскоп – испитување преку жива капка крв, кое овозможува рано откривање на болестите и нивно благовремено лекување.

2.Терапија за лекување на карцином со препарат кој ги има следните карактеристики:
• Се користи како дополнителна терапија за време на радиотерапија и хемотерапија
• Има дирекно антиканцерогено дејство
• Ја намалува болката предизвикана од карциномот
• Спречува создавање на метастази
• Го зголемува имунитетот
• Ја подобрува општата состојба
• Го продолжува животниот век

3. Одржување на нормалната ацидобазна рамнотежа и отстранување на штетните метаболни продукти

4. Зголемување на активноста на имуните клетки (имуномодулација), со што се спречуваат чести инфекции, посебно респираторни – бронхит, бронхопневмонија

5.Изопатска терапија на кариоваскуларни тегоби - тромбози, проширени вени, хемороиди

6.Терапија на :
• Вирози
• Бактериски вагинални инфекции
• ХПВ
• Хронични уринарни инфекции
• Терапија на покачен антистрептолизински тест (АСО)
• Кандидијаза
• Хормонални пореметувања

7. Детоксикација

Компанијата ПАРАЦЕЛЗУС ДОО е единствен овластен застапник за препаратите на реномираниот производител на хомеопатски-изопатски лекови, Sanum-Kehlbeck како и на препаратите од билно потекло на производителот Helixor.
Веледрогерија која е ексклузивен увозник и дистрибутер на:
- Препарати од производителот Sanum-Kehlbeck
- Препарати од производителот Helixor, за прв пат во Македонија билни ампули за субкутана апликација кои се користат како адјувантна и супоративна терапија во лечење на канцер.
повеќе

Постови

Photos from PZU Paracelsus's post

Дијагнозата преку жива крв со темен микроскоп (Dark Microscope) ја отсликува целокупната состојба на ...

PZU Paracelsus

Современиот живот подразбира брзање, стрес и напнатост. Разбирливо е зошто лекарите речиси сите боле ...

Photos from PZU Paracelsus's post

Современиот живот подразбира брзање, стрес и напнатост. Разбирливо е зошто лекарите речиси сите боле ...

Photos from PZU Paracelsus's post

АЛТЕРНАТИВА ЗА АНТИБИОТИЦИТЕОколу 400.000 луѓе во Европа имаат резистенција на антибиотици а околу ...

PZU Paracelsus

Темен микроскоп (Dark microscope)

Испитувањето на крвта со темен микроскоп се базира на сознанијата од истражувањата на проф. д-р Гинт ...

Третман за детоксикација на тело

Секојдневно преку храната, водата за пиење преку издувните гасови и пред се преку пломби внесуваме т ...

Се ближи есента, настинките зачестуваат и се зголемува бројот на деца со хронични заболувања (бронхит)

Значењето при чистење на мукозните мембрани Минатата година во нашата пракса имаше зголемување на бр ...
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи