Nula otpad

Qasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Josif Josifovski Sveshtarot 37/2
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7852 км
  • Lokacioni: Кај средно училиште Корчагин


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1606902905_42.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

“Zbatimi i konceptit “zero waste” (mbeturina zero-nula otpad) është të jesh përgjegjës ndaj shoqërisë, por të mbetesh dhe përgjegjës ndaj shoqërisë është pozicion që të lidh dhe në atë drejtim janë vendosur strategjitë për orientim biznesi të shoqërisë.

Nula otpad SHPK kryen mbledhje falas direkt nga shtëpitë të mbeturinave gabariteve elektronike dhe elektrike, si frigoriferë, soba dhe aparate të tjera nga amvisëria.
Paraqituni në Ekologjinë 070/236000 dhe kompaninë për menaxhim me mbeturina “nula otpad’ do të marrin aparatet e prishura.

Nula otpad SHPK nga Shkupi përkushtohet për:
• Ndotje, mbrotje, rinovim dhe përparim të cilësisë së mjedisit të jetesës
• Mbrojtje e jetës dhe shëndetit të njerëzve
• Përdorim racional dhe qëndrueshmëri të pasurive natyrore
• Zbatim dhe përparim i masave për zgjidhjen e problemeve globale të mjedisit jetësor
• Anashkalim dhe të masave të mundshme më të mëdha, zvogëlim i sasive të mbeturinave të krijuara.
• Shfrytëzim i pjesëve të përdorura nga mbeturinat
• Zhvillim i qëndrueshëm, përmes ruajtjes dhe mbrojtje e resurseve natyrore
• Parandalim i ndikimeve negative të mbeturinave në mjedisin jetësor, jetën dhe shëndetin e njerëzve
• Mënjanim i mbeturinave në mënyrën që është e pranueshme për mjedisin jetësor

Nula Otpadi SHPK Shkup informojnë publikun për efektet e mundshme të ndikimit ndaj mjedisit jetësor dhe shëndetit të njerëzve nga substanca që përmbahen në bateri, akumulatorë dhe pajisje elektrike dhe elektronike dhe domosdoshmërinë e mbledhjes së tyre selektiv.

Themelimi dhe fillimi i veprimtarisë së Kompanisë së Menaxhimit të Mbeturinave Nula Otpad SHPK Shkup daton që nga viti 2012. Puna e saj si një organizatë jofitimprurëse në menaxhimin e rrymave specifike të mbetjeve ka filluar në fund të vitit 2012 dhe që atëherë punon në mënyrë aktive dhe paraqet sinonim për vlera pozitive në mbrojtjen e mjedisit.

Kompania e Menaxhimit të Mbeturinave Nula Otpad SHPK Shkup me sukses e zgjidh problemin me menaxhimin e rrymave specifike të mbeturinave duke respektuar standardet evropiane dhe në përputhje me rregullat ligjore, vazhdimisht duke futur vlera të reja dhe standarde që rrisin vetëdijesimin e popullatës dhe kulturën e jetesës.

Rrjete sociale:
- https://www.facebook.com/nulaotpad/
- https://www.instagram.com/nulaotpad/
- https://www.youtube.com/channel/UCXDDQgLxr9co4Rdvv9lA6yg?view_as=subscriber
- https://twitter.com/NulaOtpad

më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj