Новамат


  • Адреса: ул.1, с.Бунарџик Илинден 44-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7426 км
  • Локација: позади Индустриска Зона

  • Телефон 2: 02 8200255
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1626333077_86.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

НОВАМАТ ДООЕЛ Илинден е основана во 2018 година, од NOVAMAT GmbH 1984, со седиште во општина Илинден, Скопје. Располагаме со повеќе годишно искуство во подрачјето на конструирање и пресметување на вентили за регулација.

Застапници сме за поголем број реномирани произведувачи на мерно-регулациона опрема за подрачјето на поранешните Југословенски републики, како што се: ARCA регулациски вентили, PERSTA затворачка арматура и специјална арматура, IGEMA мерна опрема за котелски постројки, ARTES ладилници за пареа и регулациски топчести вентили, GS Valve специјална арматура и од оваа година официјален продажен и сервисен партнер на APIS-CENTAR doo на територијата на Република Македонија за брендовите AUMA, DREHMO Valve Actuators и SIPOS AKTORIK.

Нашата предност е флексибилноста, големото познавање и искуството во решавање на различни проблеми во регулацијата. Соработката со голем број на реномирани произведувачи, осигурува широк спектар на техничко знаење и размена на искуства поврзани со различни апликации.

Нашата гама на производи опфаќа: регулациски вентили, пневматски погони, крајни контакти, магнетни вентили, мембрански регулатори на притисок, иглични вентили, затворачки вентили, топчести вентили, неповратни вентили и клапни, пеперуткасти вентили, собирачи на нечистотија, шибер вентили, електромоторни погони за вентили.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи