Nikosan-JZ

ParkingWi-Fi ZonëPunojmë 7 ditë në javëAir-kondicioner

  • Adresa: Ho Shi Min 220-B
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7850 км
  • Lokacioni: спроти бензинската Макпетрол, Бутел 1

  • Telefon 2: 071 212052
  • Faksi: 02 2627340
  • Orari i punës: Ha - D nga 08:00 deri më 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1442212104_64.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
НИКОСАН-ЈЗ е фирма чија основна дејност е увоз и дистрибуција на резервни делови за автомобили од Германија, Италија, Словенија, Велика Британија и САД, како и продажба на високо квалитетни авто делови за сите видови автомобили од брендови кои се нивни директни производители.

Во текот на своето работење има изградена долгогодишна доверба со своите партнери, која пред се се базира на високиот квалитет на производите, брзата испорака и прифатливите цени. Соработуваме со над 500 продавници и сервиси за автомобили на целата територија на Р. Македонија. Фирмата во секој момент располага со над 7000 позиции на лагер.

• МАСЛА ЗА МОТОРНИ ВОЗИЛА: TOTAL, MOBIL, ELF, BMW, HEXOL, GM, CASTROL, ARAL.

• ХАДО - Американска фирма која нуди адитиви кои ја подобруваат работата на моторот.

• ВАЛТЕК - Романија: лимаро фарбарски производи, хигиенски производи.

• ФЛЕННОР – Германски бренд кој во својата палета на производи вклучува: ребрасти, канални, клинести каиши, греачи, брисачи, спони, јабучици, стабилизатори, рамења, чаури, лежишта, затегачи.

• KОРАМ е италијанска компанија која произведува: лежишта, затегачи, друг лежишта.

• ГУТМАН - Италија: цилиндри и пумпи за кочници, пумпи за кумплуг, дискови, добоши.

• СТОППЕР - Италија: диск плочки и гуртни за сите типови на возила.

• ЕФФЕ-ПЕРСЕА - Италијанска компанија која е специјализирана за изработка на сите видови на сајли за сите видови на автомобили како што се:
- сајли за куплунг
- сајла за рачна кочница
- сајла за километража
- сајла за гас (туража)
- сајла за саух
- сајла за хауба
- сајла за менувач
- куплунг шајбни за радилица (ПК каиши)

• ИМПЕРГОМ - Италијанска компанија која е специјализирана за прозиводство на:
- манжетни за зглоб
- полуосовина
- летва
- чаура за заден и преден трап
- закачки за ауспух

• ТДС - Италија: термопрекидачи, термодавачи, автомати за штоп, автомати за масло, автомат за рикверц.

• ЛЕБ - Италијански производител на сирени за голем број на произодители на возила како што се Lucas, Skoda-Volkswagen, Piaggio, Honda, Yamaha. Leb исто така е официјален произведувач за сирени за Piaggio групацијата (Aprilia, MotoGuzzi), Honda group (Italy, Brazil, Japan), Suzuki Spain, Ducati, KTM, Malaguti, MVagusta.

• ПТЗ - Словенија: бензински(механички) и потопни (електрични) пумпи.

• АВЕЛ - Словенија: водни пумпи, платини, кондензатори, палци, разводни капи.

• WD-40 Original - Англиска фирма која нуди WD-40 оригинал во пакување од 100 мл, 200 мл, 400 мл, туба од 5 литри.

• АБРО – реномирана фирма од САД која нуди високо квалитетна козметика за автомобили:
- средства за перење мотор
- разни видови на адитиви за мотор, менувач, дизни
- шлајф пасти
- двокомпонентен лепак
- силиконски лепак
- лепак за дихтунзи
- лепак за ладилник и др.

• ЛУКАС - производител на светилки за сите типови на возила и во својата производна програма вклучува сијалички за сите типови на светла.
më shumë
Retail Price - VAT Included:150 MKD

Антифриз Разереден Г12

Retail Price - VAT Included:940 MKD

XADO TOTAL FLUSH

Retail Price - VAT Included:2.840 MKD

XADO 1STAGE Revitalizant

Retail Price - VAT Included:120 MKD

Hexol Ocean Breeze

Retail Price - VAT Included:180 MKD

Hexol Leather Upholstery Conditione ...

Retail Price - VAT Included:130 MKD

Hexol Upholstery Cleaner

Retail Price - VAT Included:150 MKD

Hexol Rim Cleaner

Retail Price - VAT Included:180 MKD

Hexol Cockpit Silicone

Retail Price - VAT Included:150 MKD

Hexol Hand Cleaner

Retail Price - VAT Included:90 MKD

Hexol Universal Antifreeze - Dilut ...

Retail Price - VAT Included:150 MKD

Hexol Universal Antifreeze Concentr ...

Retail Price - VAT Included:240 MKD

Antifreeze Concentrate Hexol G12 Al ...

Retail Price - VAT Included:2.470 MKD

Еngine oil CASTROL Magnatec C3 5w40 ...

Retail Price - VAT Included:650 MKD

Еngine oil CASTROL Magnatec Oe Prof ...

Retail Price - VAT Included:630 MKD

Еngine oil CASTROL Magnatec B4 Dies ...

Retail Price - VAT Included:2.340 MKD

Еngine oil CASTROL Magnatec A3/B4 1 ...


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj