Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Kavadarci
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Museums in Kavadarci

Museum-Galery (Muzej-galerija)


 • Address : 7-mi Septemvri 58
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7928 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kukja na narodniot heroj Strasho Pindzur


 • Address : Strasho Pindzhur, s.Vatasha 208
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7929 км

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vinski muzej


 • Address : Zelen Bulevar 2
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7927 км

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

„Донесена е Одлука со која се определува највисока трговска маржа во висина од најмногу до 10 отсто во трговијата со огревно дрво од даб, огревно дрво од бука ...
сите 52 | | | веќе видена

Властите на италијанскиот остров Сардинија одлучија да преземат драстични мерки за да привлечат нови жители во руралните средини. Откако некои делови од ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Белград од 1 до 4 септември 2022 година ќе се одржи првиот меѓународен саем за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ кој се организира под покровителство ...
сите 128 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel