Мн-Ас Констстракшн

Работиме 6 дена во неделата

  • Адреса: с.Радолишта
  • Место: Струга
  • Оддалеченст: ≈10723 км

  • Телефон 2: 075 448892
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1521726464_61.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Компанијaта МН-АС Констстракшн се занимава со производство на терацо плочки, изградба, проектирање, надзор, купопродажба на станови и деловни простори..

Денес компанијата е организирана во пет линии, со план да отвораат и други линии во наредните години:
• Производство на Теrastone плочки
• Продажба и купување на станови и деловни простории
• Проектирање
• Изградба
• Надзор

Потеклото на нашата компанија датира од 1964 година, почнувајќи со градежништво и со изработка на фасади во градот Струга и Ресен, основана од страна на г-дин Неби Хоџа како самовработуван со голема амбиција и висок ентузијазам, занаетчија, работник со идеја и со големи проекти, коj на почетокот почна да работи сам, со подигање на неговата фирма постепено како индивид (активист) во 1980 година да стигне до 50 работници до излегување во пензионирање на 1997 година. По ова време традицијата ја продолжува неговиот син г. Мухамед Хоџа. Првично, на дејност на компанијата беше изградба на разни видови на објекти, како што се: приватни објекти, бизнис, социјални установи, институционални објекти, индустриски објекти и сл, проширување на дејноста на компанијата од областа на градежништвото и во областа на производство во 2012 година. Во текот на изминатите 20 години, МН-АС од страна на персоналот обучени и искусни, стана една од водечките учесници во градежната индустрија во Струга и пошироко.

Во 2006 година, компанијата започна и со проектирање и изградба на модерни станбени згради на неколку од најатрактивните локации во Струга, сме и во очекување на документацијата за изградба и на неколку други станбени згради. Во 2012 година градежната компанија МН-АС, ги прошири своите бизнис активности и во други сегменти од градежната индустрија, компанијата започна со производство на Terastone, последната генерација на "терацо" плочки, преку отворање на мини фабрика и започна со работа за производство на плочки.

За успешноста на нашите напори зборува самата работа (до ден денес) во областа на градежништвото како приватни објекти, јавни згради, градини регулирани и други објекти, исто така за успехот на нашите напори (нашата компанија) зборуваат илјадниците м² плочки производени и поставени за краток временски период, на отворени паркови, затворени тераси, како и други деловни простории. Исто така, можеме да се пофалиме дека сме една од ретките компании кои на своите потрошувачи им нуди целосен пост-продажен сервис (транспорт, подготовка за монтажа и монтажа).

Производниот погон на МН-АС Констстракшн се наоѓа во индустриската зона во с. Мороишта, во близина на град Струга, на површина од 5.000 М ². Во моментот, MN-АС има 20 вработени, добро обучен и високо квалифициран кадар. МН-АС е препознатлив како водечка компанија во земјата, по повеќе фактори, од кои најважен е квалитетот на услугата, а уште поважна е и можноста да се понудат производи со одличен естетски, функционален и ценовен квалитет.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи