Мише Системи


  • Адреса: Благоја Тоска б.б.
  • Место: Тетово


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580889345_07.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Чувствувајте се безбедно со нас. Ние имаме комплетно решение за вашиот дом, деловен простор и хотел!

Мише системи нуди:

Delgate Motor DC120 Spring Gate Opener Set - 600KG

Термичка заштита изградена во моторни намотки. Поставениот погон е составен од турбина и црв, работи спокојно.
Во случај на прекин на електричната енергија, портата може да се отвори и затвори рачно по ослободување на спојката. Mекo стартувањe и
бавно стопирање. Автоматска обратна функција. Повеќе интерфејси (UPS, инфраред, соларни, Bluetooth, аларм светилка, апликација за мобилен телефон,визуелен систем, надворешни копчиња итн).
Напојување: AC220V DC24V;
Брзина на моторот: 1800r/min;
Брзина на портата: 12m/min

HIKVISION bullet камери

Комплетно решение за хотели

-Електронски брави;
-Софтвер на македонски;
-Видео надзор;
-Алармни и противпожарни системи;
-Контрола на пристап;
-Евиденција на работно време;
-Автоматизација

Hik Vision Domofon/Videofon

Монитор, 7“ Touch-Screen колор дисплеј со резолуција 800x480, Linux OS, 10/100Mbps Ethernet порта и вграден Wi-Fi 802.11b/g/n модул, Функции: интерком/можност за врска (повици) со други монитори / далечинско отварање на врата / запис на гласовни пораки / автоматски одговор и режим "Do not disturb", микрофон и звучник, 8 алармни влеза/1 излез со отворен колектор, плочка за зидна монтажа, напојување 12 Vdc/10W или 24 Vdc Passive PoE, димензии 217×142×26 mm'

Villa позивна видеофонска единива со 4 копче и вградена камера 1.3 MP, алуминиумска маска, резолуција на камера: HD720P, 25fps(P), 10M/100M мрежен приклучок, комуникациски интерфејс RS-485, 4 алармни влезови, 1 алармен излез, заштита IP65, напојување 12 VDC, IR осветлување во ноќни услови. Вграден читач на картици.
повеќе

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи